Jak zostać kobietą…i co ma do tego listonosz?

bra-1602097_1920

Często myślę, że bez dzieci w naszym domu byłoby przede wszystkim smutniej. Może czyściej, wygodniej, bardziej bogato, CISZEJ, ale przede wszystkim – smutniej. Młode przynoszą mnóstwo radości samą swoją dziecięcą obecnością, a czasem – bawią do łez. Na przykład wtedy, gdy Tymon podczas rodzinnego meczu ogłosił „zakaz biegania z dorosłą osobą w ręce”. Albo wtedy, gdy dowiedzieliśmy się, jak stać się kobietą…

Młoda dama siedzi na nocniku, wytrzasnęła skądś mój biustonosz i go przymierza. „Jestem kobietą, jestem kobieeetą!” – woła z radosnym podekscytowaniem. „Ja teeeeż jestem kobietą!” – odpowiada jej z oddali minutę młodsza siostra. „Nieeee! – zaprzecza stanowczo Ala i z miną znawcy dodaje: Nie masz listonosza! Załóż listonosz!”

Dzieciaki bawią, szybko rosną i wciąż nas zaskakują. To miłe, zwłaszcza że ja już zaskakiwać chyba nie potrafię.

Wieczór jakich wiele. Jakiś film w telewizji, na ekranie Ryan Gosling. „To chyba mój ulubiony aktor młodego pokolenia”, zwierza się mój mąż. „A wiesz, jaki jest mój ulubiony aktor młodego pokolenia?” – pytam, chcąc dać dowcipną odpowiedź, będzie trochę śmiechu. Przecież nie sądzi, że myślę o siedemdziesięciolatku? – „Wiem. Harrison Ford”. Trafiony – zatopiony.

Próba bycia zabawną numer dwa. W lumpeksie znajduję rolki. Nówki sztuki, Rocesy, jedyna wada: rozmiar. 49. Wysyłam MMSa do męża.

JA: Znalazłam fajne rolki, ale rozmiar 49.

TOMEK: Może na Bartka?

JA: Nie, on ma 46.

JA: Ale może na Marcina? (To jest ten dowcip. Nie znamy żadnego Marcina, któremu chcielibyśmy podarować rolki, niech kombinuje. Niech myśli: „O jakiego Marcina do cholery jej chodzi?”. A tymczasem, hahah, jakże to zabawne, mam na myśli znanego koszykarza”)

TOMEK (3 sekundy później): Gortata?

Trafiony – zatopiony. Koniec żartów. Nie jestem zabawna. Można za to pośmiać się ze mnie. Ot, choćby wtedy, wieczorem.

Tomek i nasza przyjaciółka oglądają film. Ja siedzę w telefonie, coś tam czytam. Oni oglądają i gadają. Ja nie słucham. Coś tam czytam. Nie wiem, że rozmawiają o spodniach, które nosi bohater filmu. Spodniach przypominających Tomkowi słynny deseń Burberry, którego nazwy nie może sobie przypomnieć. No jakże nazywa się ta marka? „Iza, w kratkę na Be…”

BRULION!” – odpowiadam błyskotliwie (no a co może być innego?;)

To by było na tyle jeśli chodzi o klimat w naszym domu. Teraz będę idła* do Blendonki** po kupawkowy*** selek. Pa!

* od „iść”

**popularny dyskont spożywczy

***truskawkowy

Podziel się
  • http://agumama.pl/ Agnieszka Jezierska|Agumama.pl

    U nas w domu mama chodzi do „kepu. do biedry” 🙂
    Gdy skończy się cokolwiek, keczup czy nowe książeczki to chłopaki oświadczają, że trzeba iść do biedry 😉

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

adaptacja do przedszkola Baleron białoruski z szynkowara; karkówka z szynkowara bank mleka; mleko matczyne; Salma Hayek karmi piersią; karmienie czyjegoś dziecka bezdech bicie dzieci blendowanie cesarskie cięcie; cesarka; znieczulenie podpajęczynówkowe; chłopiec bawi się lalkami; co robić z dzieckiem czworaczki z Bydgoszczy; czworaczki; pomoc dla czworaczków czytanie dziecku; jak zachęcić do czytania domowa mielonka tyrolska; mielonka z szynkowara etykietowanie dziecka; rola ojca w życiu dziecka gotowanie dla bliźniąt gotowanie dla niemowlaka instagram jak skutecznie i bezpoleśnie popełnić samobójstwo; jak się zabić; jak odebrać sobie życie jak wykąpać bliźniaki jak zwiększyć szansę na bliźniaki karmienie bliźniaków; bliźniaki na piersi karmienie piersią trojaczków; karmienie tandemowe; jak karmić trojaczki kolka niemowlęca; sposoby na kolkę; sab simplex; biały szum najtrudniejsze w wychowaniu bliźniąt narodziny niebezpieczne środki czystości; naturalne środki czyszczące odpieluchowanie bliźniąt; nocne odpieluchowanie; nauka korzystania z nocnika pierwsza zupka Polisport Wallaby Evolution prezent dla dwulatka; prezent na 2 urodziny rozszerzanie diety Rummikub; gra rodzinna; fajna planszówka samobadanie piersi; samobadanie jąder; gra wstępna śmierć w nagrzanym samochodzie spanie z dzieckiem; współspanie; dzielenie snu; bliskość w nocy strzykawka talk-show; prawda w mediach; najpopularniejszy talk-show tort usypianie przedszkolaka wagon Step2; dla bliźniąt; wózek dla bliźniaków warzywa na balkonie; kreatywne zabawy ekologiczne Wielkanoc współspanie bliźnięta zabawki do kąpieli; Lilliputz; Wężowa wyspa; Fisher Price; Hot Wheels; Przyjaciele z wanny zapiekanka makaronowa; zapiekanka z cukinią; zapiekanka z łososiem ziemniaczki pieczone po żydowsku; ziemniaki po żydowsku