Zmiany, zmiany, zmiany…

DSC_0295

Ten dzień, kiedy moje malutkie, urodzone zdawałoby się wczoraj, dziewczynki idą po raz pierwszy do przedszkola…to dzisiaj.

Z jednej strony, nie miałabym nic przeciwko temu, by „siedzieć” z nimi w domu do trzecich urodzin. Z drugiej, lubię moją pracę. Poza tym… rachunki same się nie opłacą. Za trzy tygodnie wracam do regularnej pracy (dotąd się obijałam;) i najbliższe dni spędzamy na adaptacji maluchów do przedszkola.

Plan jest taki, jak był przy pierworodnym. Wszystko ze szczegółami opisałam tutaj (klik!) i jako że się sprawdziło, powtarzamy to w podobnej wersji. Polecam wszystkim, przed którymi przedszkolny debiut.

Ala i Lila mają lekko ponad dwa lata. Uwielbiają kontakt z dziećmi, da się z nimi dogadać, zgłaszają swoje potrzeby, a kiedy trzeba, potrafią głośno protestować. Powinny więc sobie poradzić. Przedszkole jest kameralne, a sposób pracy pań odpowiada naszym oczekiwaniom. Dziś, w mojej obecności, Ala i Lila były bardzo śmiałe i ochoczo dołączały do wszelkich psot inicjowanych przez starszych przedszkolaków. Chwila prawdy nadejdzie, gdy zostaną w przedszkolu beze mnie.

Ale jestem dobrej myśli, nie mam wielkiego wyboru;) Po co o tym wszystkim piszę? Ha, może jednak trochę przeżywam.

Przedszkole, szkoła, praca, dojazdy w tę i z powrotem. Dodatkowe obowiązki. Reorganizacja.

Co z blogiem? Pozornie, powinien być pierwszy na liście do wykreślenia. Będzie mi jeszcze bardziej potrzebny. To jedna z tych rzeczy, które robię także dla siebie, dla zdrowia, dla równowagi.

Życzcie nam powodzenia:)

Podziel się
 • http://gulbaska.pl Aleksandra Gulbas(ka)

  Powodzenia! Mam nadzieję, że nas nie zaniedbasz :-*

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Nie zamierzam!

 • Ilona Dąbrowa

  My będziemy się z tym mierzyć dokładnie za miesiąc. Tymczasem trzymamy kciuki za Was 🙂

 • Maja Kowalska

  Ja to jestem chyba wyrodna matka jednak bo swoje oddalam do przedszkola w wieku 10 miesiecy (nie ma podzialu na zlobek i przedszkole w kraju wiecznej zimy). Po prostu widzialam jak dziecku szyja sie wydluza do innych dzieci i jak juz sie meczylo w domu. Bylo bardzo ciezko ale tylko mnie bo mala byla przeszczesliwa od pierwszego dnia i tak juz zostalo. Zero placzu, zero nerwow i krzykow. Dziecko w zywiole.

 • http://agumama.pl/ Agumama

  Ciekawa jestem jak tam Wam i jak dziewczynki poradził sobie z sytuacją.
  U nas to się zbliża, ale dla mnie wciąż brzmi zbyt przerażająco…

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Dziewczyny radzą sobie bardzo dobrze, ja w pracy też. Nie licząc tego, że właśnie mają jakąś infekcję. Może kiedyś bardziej się rozpiszę:) Zwykle takie rzeczy wyglądają bardziej przerażająco niż okazują się w rzeczywistości:)

   • http://agumama.pl/ Agumama

    A Ty? Jak dajesz radę po takiej przerwie od pracy?

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

bliźniaki na rowerze bliźnięta ciąża mnoga; ciąża bliźniacza domowe bułki; domowe kajzerki; własne pieczywo dziecko płacze w przedszkolu; dziecko nie chce chodzić do przedszkola dzikie dzieci edukacyjna gra mobilna; gra edukacyjna na tablet etui na iPhone; poznanie wielozmysłowe Fill n squeeze; woreczki do kieszonki; jak podać papkę fotelik rowerowy gotowana marchewka gotowanie dla niemowlaka instagram jak uśpić dziecko; dziecko nie chce usypiać karmienie bliźniąt; historie mam karmiących bliźnięta karmienie bliźniąt; karmienie tandemowe kiedy pierwszy tablet; kiedy kupić dziecku smartfona książeczki obrazkowe; lego city; mam oko; Wiosna na ulicy Czereśniowej laktacja Lenka Komecka monitor oddechu mutyzm wybiórczy objawy; terapia mutyzmu naturalny poród bliźniąt nauka samodzielnego zasypiania; cry it out; metoda 3-5-7 paczkomat; wydawnictwo znak; księgarnia internetowa pieluszkowe zapalenie skóry pierwsza zupka pokój dla matki z dzieckiem; tarasy zamkowe profilaktyka samobójstw; by chciało się żyć; przemoc wobec dzieci; dwuletni Marcelek rozszerzanie diety sala zabaw; konkurs z nagrodami; sala zabaw bugi; bugi lublin; zajęcia na deszczowe dni; gdy dzieci się nudzą silna wola; dieta; pociążowy brzuszek śmierć łóżeczkowa standardy opieki nad ciążą bliźniaczą; badania w ciąży bliźniaczej tęczowy kocyk; hospicjum perinatalne; wada letalna; poronienie telepatia bliźniąt; bliźniacza więź torcik ur tort dla bliźniąt Vetulani o sześciolatkach; odroczenie od obowiązku szkolnego; wystawa Lego Lublin wystawa Lego opinie zblendować zdrowe przekąski; co na drugie śniadanie łatwy placek drożdżowy; placek drożdżowy z owocami