Wystawa LEGO – zobaczyć czy omijać?

Skoro do pobliskiego miasta zawitała „Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego”, jako wielbiciele duńskich klocków musieliśmy ją zobaczyć. O mojej miłości do Lego z pewnością jeszcze napiszę. To historia długa i intensywna. Dziś jednak skupię się na wystawie, która siedmioma tirami dotarła do naszego rodzinnego Lublina.

Zanim wyrażę swoją subiektywną opinię, zobaczcie skromną część tego, co na tysiącu metrów kwadratowych zaprezentowano.

Tylko pamiętajcie…

DSC_0919

Budowla największa, jedenastometrowy Titanic:

DSC_0867DSC_0866Poniżej niektóre z eksponatów interaktywnych, w tym silnik V8, który bardzo spodobał się tatusiowi i synkowi:

DSC_0885DSC_0894DSC_0917DSC_0918DSC_0880DSC_0884DSC_0874DSC_0870DSC_0916

Coś dla fanów Gwiezdnych Wojen…. (Harrison Ford jak zawsze przystojny;)

DSC_0900DSC_0890DSC_0897….i dla miłośników innych filmów, bajek, gier oraz…po prostu klocków;)

DSC_0921DSC_0915DSC_0935DSC_0898DSC_0888DSC_0903

Mnie zainteresowały makiety historyczne. Są pierwsze kroki człowieka na księżycu…

DSC_0895…jest zburzenie Muru Berlińskiego…

DSC_0912…i stan wojenny:

DSC_0908DSC_0911DSC_0907DSC_0905

Nie zabrakło kilku najbardziej znanych dzieł architektury, jak Taj Mahal…

DSC_0934

…i Pałac Kultury, którego iglica jest tak wysoka, że nie zmieściła się w gablocie. Może następnym razem;)

DSC_0876

Dzieci, poza podziwianiem inspirujących budowli mogły skorzystać z rozrywki w strefie zabawy przygotowanej według zasady: „dla każdego coś miłego”. Naprawdę w porządku.

DSC_0891DSC_0925DSC_0901DSC_0931DSC_0926DSC_0923Przy wyjściu czeka nas jeszcze jedna „atrakcja”. Dobrze zaopatrzony sklepik Lego.

DSC_0937Poza oczywistymi oczywistościami jak rozmaite zestawy klocków czy pudełek do przechowywania Lego, są w nim też artykuły dla damskiej klienteli:

DSC_0939Cudeńka:)

DSC_0938Mimo tylu pokus, tym razem udało nam się wyjść wyłącznie z katalogiem i zamówieniem do Świętego Mikołaja. Ale syn chce iść na wystawę znowu.

Czy udało Wam się wyrobić zdanie na temat wystawy na podstawie mojej fotorelacji? To teraz powiem, co ja o tym myślę.

Warto się wybrać (w Lublinie do 27 października 2015). To miło spędzony czas. Wystawa jest interesująca i inspirująca dla dzieci, a rodzice też raczej się nie znudzą. Uważajcie tylko na ten sklepik;)

Czegoś mi jednak zabrakło i wiem czego. Wystawa jest objazdowa i oczywiście nie spodziewałam się po niej tego, na co liczę w Legolandzie. Chętnie zobaczyłabym na niej jednak trochę Lego-historii: eksponaty z historycznych serii, pierwsze klocki, edycje limitowane. Może nie wymagam za dużo i organizatorzy w przyszłości spełnią moje oczekiwania:)

Podziel się
 • http://wspolczesna-mp.pl WspolczesnaMP

  Rany, zawsze jak widzę co oni budują z tych klocków to mi szczęka opada O,O

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Ja od dziecka marzę o Legolandzie, może za rok-dwa jak maluchy podrosną. Tam liczę, że naprawdę szczęka opadnie;)

 • Joanna Gliniecka

  Tą wystawę, co opisujesz widziałam w Gdańsku. Też czułam niedosyt. Podobnie z aktualną wystawą, która jest w Białymstoku. Obie bardzo mi się podbały, ale czegoś w nich brak i otwarcie to w swojej relacji napisałam 😉

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   No, pewnie zawsze jakieś „ale” się znajdzie, ale żeby je znaleźć, trzeba wystawę zobaczyć:)

 • http://martynag.pl/ MartynaG.pl

  Jestem przekonana, że to nie tylko świetna zabawa dla maluchów ale też dla ich tatusiów 🙂

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   No i błyskotki dla mamusi w sklepiku:)

 • Monika Kampczyk

  dzieci jak dzieci, ale mój mąż! oszalałby!

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

adaptacja do przedszkola Baleron białoruski z szynkowara; karkówka z szynkowara bank mleka; mleko matczyne; Salma Hayek karmi piersią; karmienie czyjegoś dziecka bezdech bicie dzieci blendowanie chłopiec bawi się lalkami; co robić z dzieckiem czworaczki z Bydgoszczy; czworaczki; pomoc dla czworaczków czytanie dziecku; jak zachęcić do czytania domowa mielonka tyrolska; mielonka z szynkowara etykietowanie dziecka; rola ojca w życiu dziecka gotowanie dla niemowlaka instagram jak skutecznie i bezpoleśnie popełnić samobójstwo; jak się zabić; jak odebrać sobie życie jak wykąpać bliźniaki jak wyrwać mleczaka jak zwiększyć szansę na bliźniaki karmienie piersią trojaczków; karmienie tandemowe; jak karmić trojaczki kolka niemowlęca; sposoby na kolkę; sab simplex; biały szum najtrudniejsze w wychowaniu bliźniąt narodziny niebanalny prezent; prezent dla babci; prezent dla dziadka niebezpieczne środki czystości; naturalne środki czyszczące odpieluchowanie bliźniąt; nocne odpieluchowanie; nauka korzystania z nocnika pasztet dla niemowlaka; pasztet dla dziecka; domowa vegeta pierwsza zupka Polisport Wallaby Evolution prezent dla dwulatka; prezent na 2 urodziny rozszerzanie diety Rummikub; gra rodzinna; fajna planszówka samobadanie piersi; samobadanie jąder; gra wstępna śmierć w nagrzanym samochodzie spanie z dzieckiem; współspanie; dzielenie snu; bliskość w nocy strzykawka talk-show; prawda w mediach; najpopularniejszy talk-show tort usypianie przedszkolaka wagon Step2; dla bliźniąt; wózek dla bliźniaków warzywa na balkonie; kreatywne zabawy ekologiczne Wielkanoc współspanie bliźnięta zabawki do kąpieli; Lilliputz; Wężowa wyspa; Fisher Price; Hot Wheels; Przyjaciele z wanny zapiekanka z cukinii; obiad z cukinii; cukinia na kanapki ziemniaczki pieczone po żydowsku; ziemniaki po żydowsku