Jak wyrwać mleczaka? Zwariowane i skuteczne metody

milkteeth

„Wiem, co zrobimy (…) zawiążesz grubą nitkę wokół zęba, a drugi jej koniec przywiążemy do płotu. Wtedy rozżarzę kawałek żelaza do czerwoności i przejadę ci tym żelazem przed samym nosem. Tak się przestraszysz, że odskoczysz w tył, a wówczas ząb wyleci”

Znacie? Lubicie? My bardzo! Rozdział „Dzieci z Bullerbyn” o tym, jak Lasse wyrwał Ollemu ząb podczas gdy ten spał, należy do naszych ulubionych. Czytaliśmy go ze szczególną uwagą w czasie, gdy górna mleczna jedynka naszego siedmiolatka nijak nie chciała ustąpić miejsca nowej.

Skoro jednak młody nie zgodził się ani na metodę z rozżarzonym do czerwoności żelazem, ani na wyrywanie zęba podczas snu, a mleczak blokował miejsce nowemu (opóźniając tym samym długo wyczekiwaną wizytę Zębowej Wróżki), zaczęliśmy poszukiwać innych sposobów. Z pomocą przyszedł nam You Tube. Oto najciekawsze metody wyrywania mleczaków, na jakie się tam natknęliśmy:

Wyrywanie mleczaka pistoletem Nerf („Czy to będzie bolało, tato?” – „Nie wiem, powiesz mi jak będzie po wszystkim”:)

Wyrwanie mlecznego trzonowca przy pomocy łuku wymaga większych umiejętności, ale jest równie urocze.

Nie masz łuku ani pistoletu Nerf? Ale z pewnością masz samochód na pilota! Wystarczy poszukać baterii i…

Jeśli zabawka to za mało, można spróbować wyrywania prawdziwym samochodem…

…albo motocyklem…

…a nawet dronem (popularne w sezonie komunijnym;)

Wyrywać zęby można też w bardziej „naturalny” sposób, tzn. przy pomocy zwierzaków: psa…

…lub papugi!

Najbardziej „odlotowy” sposób zostawiłam na koniec:

Wprawdzie w przypadku górnej jedynki naszego pierworodnego wszelkie metody zawiodły i konieczna była wizyta u dentysty, ale może ktoś z Was (na własną odpowiedzialność!!!) skorzysta z powyższych podpowiedzi. Powodzenia!

 

Podziel się

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

adaptacja do przedszkola Baleron białoruski z szynkowara; karkówka z szynkowara bank mleka; mleko matczyne; Salma Hayek karmi piersią; karmienie czyjegoś dziecka bezdech bicie dzieci blendowanie cesarskie cięcie; cesarka; znieczulenie podpajęczynówkowe; chłopiec bawi się lalkami; co robić z dzieckiem czworaczki z Bydgoszczy; czworaczki; pomoc dla czworaczków czytanie dziecku; jak zachęcić do czytania domowa mielonka tyrolska; mielonka z szynkowara etykietowanie dziecka; rola ojca w życiu dziecka gotowanie dla bliźniąt gotowanie dla niemowlaka instagram jak skutecznie i bezpoleśnie popełnić samobójstwo; jak się zabić; jak odebrać sobie życie jak wykąpać bliźniaki jak zwiększyć szansę na bliźniaki karmienie bliźniaków; bliźniaki na piersi karmienie piersią trojaczków; karmienie tandemowe; jak karmić trojaczki kolka niemowlęca; sposoby na kolkę; sab simplex; biały szum najtrudniejsze w wychowaniu bliźniąt narodziny niebezpieczne środki czystości; naturalne środki czyszczące odpieluchowanie bliźniąt; nocne odpieluchowanie; nauka korzystania z nocnika pierwsza zupka Polisport Wallaby Evolution prezent dla dwulatka; prezent na 2 urodziny rozszerzanie diety Rummikub; gra rodzinna; fajna planszówka samobadanie piersi; samobadanie jąder; gra wstępna śmierć w nagrzanym samochodzie spanie z dzieckiem; współspanie; dzielenie snu; bliskość w nocy strzykawka talk-show; prawda w mediach; najpopularniejszy talk-show tort usypianie przedszkolaka wagon Step2; dla bliźniąt; wózek dla bliźniaków warzywa na balkonie; kreatywne zabawy ekologiczne Wielkanoc współspanie bliźnięta zabawki do kąpieli; Lilliputz; Wężowa wyspa; Fisher Price; Hot Wheels; Przyjaciele z wanny zapiekanka makaronowa; zapiekanka z cukinią; zapiekanka z łososiem ziemniaczki pieczone po żydowsku; ziemniaki po żydowsku