Jak wyrwać mleczaka? Zwariowane i skuteczne metody

milkteeth

„Wiem, co zrobimy (…) zawiążesz grubą nitkę wokół zęba, a drugi jej koniec przywiążemy do płotu. Wtedy rozżarzę kawałek żelaza do czerwoności i przejadę ci tym żelazem przed samym nosem. Tak się przestraszysz, że odskoczysz w tył, a wówczas ząb wyleci”

Znacie? Lubicie? My bardzo! Rozdział „Dzieci z Bullerbyn” o tym, jak Lasse wyrwał Ollemu ząb podczas gdy ten spał, należy do naszych ulubionych. Czytaliśmy go ze szczególną uwagą w czasie, gdy górna mleczna jedynka naszego siedmiolatka nijak nie chciała ustąpić miejsca nowej.

Skoro jednak młody nie zgodził się ani na metodę z rozżarzonym do czerwoności żelazem, ani na wyrywanie zęba podczas snu, a mleczak blokował miejsce nowemu (opóźniając tym samym długo wyczekiwaną wizytę Zębowej Wróżki), zaczęliśmy poszukiwać innych sposobów. Z pomocą przyszedł nam You Tube. Oto najciekawsze metody wyrywania mleczaków, na jakie się tam natknęliśmy:

Wyrywanie mleczaka pistoletem Nerf („Czy to będzie bolało, tato?” – „Nie wiem, powiesz mi jak będzie po wszystkim”:)

Wyrwanie mlecznego trzonowca przy pomocy łuku wymaga większych umiejętności, ale jest równie urocze.

Nie masz łuku ani pistoletu Nerf? Ale z pewnością masz samochód na pilota! Wystarczy poszukać baterii i…

Jeśli zabawka to za mało, można spróbować wyrywania prawdziwym samochodem…

…albo motocyklem…

…a nawet dronem (popularne w sezonie komunijnym;)

Wyrywać zęby można też w bardziej „naturalny” sposób, tzn. przy pomocy zwierzaków: psa…

…lub papugi!

Najbardziej „odlotowy” sposób zostawiłam na koniec:

Wprawdzie w przypadku górnej jedynki naszego pierworodnego wszelkie metody zawiodły i konieczna była wizyta u dentysty, ale może ktoś z Was (na własną odpowiedzialność!!!) skorzysta z powyższych podpowiedzi. Powodzenia!

 

Podziel się

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

babeczki pizzowe; stół szwedzki; przekąska; placek ala pizza bliźnięta na rowerze cesarskie cięcie; cesarka; znieczulenie podpajęczynówkowe; czym zająć dziecko w podróży; podróż z dzieckiem dogoterapia; kynoterapia; terapia autyzmu; pies terapeuta dzieci w kościele; dziecko podczas Mszy; o maluchch Twardowski dziecko boi się dziewczynka bawi się autami; równościowe przedszkole gotowanie dla bliźniąt gotowanie dla niemowlaka instagram integracja sensoryczna; zaburzenia SI jak ubrać dziecko; czy wychodzić na dwór jak jest zimno; mon petit bleu; bandanka dla dziecka jak wyrwać mleczaka kąpiel bliźniąt karmienie bliźniaków; bliźniaki na piersi karmienie piersią; bank mleka; mleko matki karmienie w kościele; papież o karmieniu piersią kraina mlekiem i miłością płynąca; fotografie mam karmiących krem na odparzenia książki mojego dzieciństwa; konkurs książkowy mielonka dla dziecka niebanalny prezent; prezent dla babci; prezent dla dziadka niepełnosprawny tata odstawienie od piersi padam na twarz Rbecca Eckler recenzja pamiątki z dzieciństwa pasztet dla niemowlaka; pasztet dla dziecka; domowa vegeta pierwsza zupka placek drożdżowy bez wyrabiania; ciasto drożdżowe bez zagniatania Poród bliźniaczy prezent dla dwulatka; prezent na 2 urodziny przepis truskawki; koktajl truskawkowy; napój mleczny przepis przygotowanie na przyjście rodzeństwa recenzja; Dziewczyny z Powstania; Powstanie Warszawskie rodzeństwo się bije; zgodne rodzeństwo; rodzeństwo rywalizuje rozszerzanie diety Sala Zabaw w Lublinie; wyniki konkursu sids świerzb; novoscabin; uporczywa wysypka; jak skutecznie wyleczyć świerzb urodziny weleda zabawne dialogi; dzieci mówią; zapiekanka makaronowa; zapiekanka z cukinią; zapiekanka z łososiem zapiekanka z cukinii; obiad z cukinii; cukinia na kanapki