Wieś czy miasto? Część 1. Wyjście na dwór.

DSC_0534

Lepiej jest mieszkać w mieście czy na wsi? To niemały dylemat i podejmując decyzję warto wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Dziś spójrzmy na tak istotną sprawę, jak spacery z dziećmi.

Co robię, by wyjść z dziećmi na dwór W MIEŚCIE?

 1. Czeszę włosy
 2. Robię staranny makijaż
 3. Czyszczę buty i (ewentualnie) wózek
 4. Szykuję torbę z przekąskami, napojami, ubraniami na zmianę
 5. Obmyślam stylizację dla siebie i dzieci
 6. Ubieram się w wybrany zestaw
 7. Przewijam dzieci lub każę im zrobić siusiu
 8. Ubieram dzieci w zaplanowane ubrania
 9. Zabieram torbę, dzieci, ewentualnie wózek
 10. Wracam jeszcze po hulajnogę
 11. Zamykam drzwi na klucz
 12. Jeśli dziecko w tym momencie obficie uleje lub zrobi siusiu/kupkę, wracam do punktu 6 i powtarzam kolejne aż do 12
 13. Zapomniałam torby. Wracam do punktu 10, następnie 12
 14. Zamieniam jednak hulajnogę na rowerek biegowy
 15. Wciągam brzuch, uśmiecham się i promienieję, by nie różnić się od innych mam na placu zabaw
 16. Wychodzę. Gotowe!
 17. (Ojej, chmurzy się…czy powinnam wrócić po kurtki, w razie gdyby się rozpadało?)

Co robię, by wyjść z dziećmi na dwór NA WSI?

 1. Zakładam sobie i dzieciom buty oraz, ewentualnie, pierwsze lepsze bluzy.
 2. Wychodzę. Gotowe!

 

Pewnie dlatego aż trzy na pięć osób badanych przez CBOS deklaruje, że mogąc wybrać miejsce zamieszkania, zdecydowałoby się żyć na wsi;)

 

Aby być na bieżąco, polub Elementarz Mamy na Facebooku.

 

Podziel się
 • http://www.mamazamiastem.blogspot.com mama za miastem

  Dokładnie tak. Za to uwielbiam mieszkanie na wsi. Dodatkowo nie martwię się że wybiega na ulicę, albo wjechała spaliny będąc na spacerze. Zapraszam na mojego bloga mamazamiastem@blogspot.com 🙂

 • http://tosimama.blogspot.com/ TosiMama

  My mieszkamy na wsi, ale w bloku, więc to taka namiastka miasta, ale uwielbiam nasze długie spacery wśród pól, spacery do lasu i ten specyficzny wiejski zapach;)

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

Baby Jogger City Mini Double GT; bliźniaczy jogger bliźnięta bunt dwulatka chłodnik; jak się ochłodzić; jak przeżyć upał; dziecko w upał domowe bułki; domowe kajzerki; własne pieczywo dziecko płacze w przedszkolu; dziecko nie chce chodzić do przedszkola dzikie dzieci edukacyjna gra mobilna; gra edukacyjna na tablet elibas film na wieczór; ciekawy film fotelik rowerowy gotowana marchewka gotowanie dla niemowlaka Heidi Loughlin; chemioterapia w ciąży; instagram jak oszczędzić na wyprawce; jak tanio wychować dziecko jak ubierać bliźniaki; bliźnięta ubrane jednakowo jednojajowe czy dwujajowe; bliźnięta chimeryczne; bliźnięta jednojajowe karmienie bliźniąt; karmienie tandemowe kawa w czasie karmienia; karmienie piersią a picie kawy; czy matka karmiąca może pić kawę kiedy pierwszy tablet; kiedy kupić dziecku smartfona konkurs; książki dzieciństwa; czytanie dzieciom kotletciki rybno-ziemniaczane; kotlety z tuńczykiem; ryba dla niemowlaka kołderka sensoryczna; kocyk obciążeniowy; terapia si kryjówka dla dziecka; mutyzm wybiórczy objawy; terapia mutyzmu nauka samodzielnego zasypiania; cry it out; metoda 3-5-7 paczkomat; wydawnictwo znak; księgarnia internetowa papka marchewkowa pieluszkowe zapalenie skóry pierwsza zupka pokój dla matki z dzieckiem; tarasy zamkowe przeniesienie dziecka do własnego łóżka; samodzielne usypianie; usypianie dziecka reach for the skies opinie rozdzielanie bliźniąt rozszerzanie diety sanki dla bliźniąt; jakie sanki wybrać snuza go soczewki kontaktowe dla dziecka synchronizacja bliźniąt; synchronizowanie bliźniaków telepatia bliźniąt; bliźniacza więź wózek bliźniaczy Emmaljunga; emmaljunga double city cross; emmaljunga dla bliźniąt wystawa Lego Lublin zazdrość zblendować