Top 10 tematów na zadymę, czyli matki – ludożercy

Dziś przedstawiam ranking TOP 10 tematów, które – rzucone między matki – są w stanie podnieść ciśnienie ponad dopuszczalne normy i rozpalić atmosferę do czerwoności w ciągu jednej chwili.

DSC_0534

 

TOP 10 tematów na macierzyńską zadymę:

 1. Pierś vs butelka. Niby jest zgoda, że mleko matki lepsze, niby wiemy, że czasem się nie udaje i w ruch idzie butelka, ale temat wciąż gorący. Głód w Afryce nie wywołuje ułamka tych emocji co żywienie naszych wychuchanych, dorodnych polskich niemowląt.
 2. Sczepić vs nie szczepić. Obie strony konfliktu wiedzą, że ich prawda jest najmojsza. Szczęście, że najbardziej zainteresowani – dzieci – nic z tego nie rozumieją.
 3. Parówki. A także danonki i słodkie napoje. Aż dziw, że mimo ataku przeciwników tak dobrze się sprzedają. A może właśnie dlatego?
 4. Kolczykowanie niemowląt. Tu nawet nie trzeba słów, wystarczy zdjęcie maluszka z wyeksponowanym uchem wrzucone na fejsbukową tablicę, a wojna gotowa.
 5. Cesarka vs siły natury. Temat zawsze ekscytujący, ale nie prowadzący do krwawej jatki. Może dlatego, że poród daje nam jakąś nić porozumienia, jaki by nie był.
 6. Kreskówki dla niemowlaka. Kilkumiesięczne dziecko przed telewizorem, dwulatek z tabletem, przedszkolak na Facebooku. To musi wzbudzić emocje.
 7. Sześciolatki w szkołach. Trzeba przyznać, rząd potrafi podzielić mateczki równie dobrze jak olewać wyborców.
 8. Karać vs nie karać dzieci. Wypierane ostatnio przez „chwalić vs nie chwalić”, ale zdarza się jeszcze niestety wersja „dawać klapsy czy nie”.
 9. Dziecko w łóżku rodziców. Skandal! Niby nikt matce do łóżka nie zagląda, ale… jeśli już, lepiej by nie znalazł tam dziecka. Inaczej – zadyma gotowa.
 10. Wiara w gusła, szeptunki, odczynianie, przelewanie wosku nad płaczącym noworodkiem. Oficjalnie nikt się nie przyzna, ale czerwone kokardki przy większości wózków mówią same za siebie. Rzuć hasło, a wiedźmy się odezwą;) Zaraz też znajdą się mamy, gotowe palić je na stosie.

Jakim więc cudem matki jeszcze się nawzajem nie wyżarły? Ano, wspomniane wojny toczą się w internetach. W realu jesteśmy dla siebie miłe, sympatyczne i pomocne. Doradzamy sobie życzliwie, uśmiechamy ze zrozumieniem, wymieniamy uprzejmości. Ciemna strona matki wyżywa się w świecie wirtualnym, wylewając anonimowo jad, który widocznie gdzieś musi się podziać.

Pozdrawiam tatusiów;)

 

Podziel się
 • http://jednojajowefajerwerki.blogspot.com/ Ola_Mamola

  ja bym jeszcze dorzuciła kilka 😉
  Pozdrawiam

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Śmiało, śmiało!

   • http://jednojajowefajerwerki.blogspot.com/ Ola_Mamola

    chusty vs. wózki
    nosidła vs. wisiadła
    chodzik vs. brak chodzika
    dziecko bez czapki vs. dziecko w czapce, rajstopkach, pod kocykiem
    słodycze vs. warzywa i owoce

 • http://agumama.pl/ Agumama

  W samo sedno 🙂

 • Ilona Dąbrowa

  Ej no i jeszcze: chusty czy „wisiadła” (na tym polu to dopiero toczy się wojna internetowa), fastfoodowe słoiczki czy jaglane placuszki w duchu BLW, oraz zajęcia dodatkowe od pierwszych dni po narodzeniu czy dziecięca wolność i walki w błocie. No 🙂

 • http://martynag.pl/ MartynaG.pl

  Sypnęłaś jak asem z rękawa Ci powiem 🙂 dobry tekst. No i niestety bardzo prawdziwy. Myślę, że kiedyś ktoś zginie w tej walce .. kwestia czasu

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Gdyby te rozmowy były na placu zabaw, zebrałyby krwawe żniwo.

 • www.gabistworkowo.pl

  Mama pracująca vs mama zostająca z dzieckiem/dziećmi w domu – kolejny temat 😉

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Mama „siedząca z dzieckiem” – to moje „ulubione” określenie;)

 • http://tosimama.blogspot.com/ TosiMama

  No, i czapki! Zakładać – nie zakładać?! 🙂

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Racja!

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

adaptacja do przedszkola Baleron białoruski z szynkowara; karkówka z szynkowara bank mleka; mleko matczyne; Salma Hayek karmi piersią; karmienie czyjegoś dziecka bezdech bicie dzieci blendowanie cesarskie cięcie; cesarka; znieczulenie podpajęczynówkowe; chłopiec bawi się lalkami; co robić z dzieckiem czworaczki z Bydgoszczy; czworaczki; pomoc dla czworaczków czytanie dziecku; jak zachęcić do czytania domowa mielonka tyrolska; mielonka z szynkowara etykietowanie dziecka; rola ojca w życiu dziecka gotowanie dla bliźniąt gotowanie dla niemowlaka instagram jak skutecznie i bezpoleśnie popełnić samobójstwo; jak się zabić; jak odebrać sobie życie jak wykąpać bliźniaki jak zwiększyć szansę na bliźniaki karmienie bliźniaków; bliźniaki na piersi karmienie piersią trojaczków; karmienie tandemowe; jak karmić trojaczki kolka niemowlęca; sposoby na kolkę; sab simplex; biały szum najtrudniejsze w wychowaniu bliźniąt narodziny niebezpieczne środki czystości; naturalne środki czyszczące odpieluchowanie bliźniąt; nocne odpieluchowanie; nauka korzystania z nocnika pierwsza zupka Polisport Wallaby Evolution prezent dla dwulatka; prezent na 2 urodziny rozszerzanie diety Rummikub; gra rodzinna; fajna planszówka samobadanie piersi; samobadanie jąder; gra wstępna śmierć w nagrzanym samochodzie spanie z dzieckiem; współspanie; dzielenie snu; bliskość w nocy strzykawka talk-show; prawda w mediach; najpopularniejszy talk-show tort usypianie przedszkolaka wagon Step2; dla bliźniąt; wózek dla bliźniaków warzywa na balkonie; kreatywne zabawy ekologiczne Wielkanoc współspanie bliźnięta zabawki do kąpieli; Lilliputz; Wężowa wyspa; Fisher Price; Hot Wheels; Przyjaciele z wanny zapiekanka makaronowa; zapiekanka z cukinią; zapiekanka z łososiem ziemniaczki pieczone po żydowsku; ziemniaki po żydowsku