Top 10 tematów na zadymę, czyli matki – ludożercy

Dziś przedstawiam ranking TOP 10 tematów, które – rzucone między matki – są w stanie podnieść ciśnienie ponad dopuszczalne normy i rozpalić atmosferę do czerwoności w ciągu jednej chwili.

DSC_0534

 

TOP 10 tematów na macierzyńską zadymę:

 1. Pierś vs butelka. Niby jest zgoda, że mleko matki lepsze, niby wiemy, że czasem się nie udaje i w ruch idzie butelka, ale temat wciąż gorący. Głód w Afryce nie wywołuje ułamka tych emocji co żywienie naszych wychuchanych, dorodnych polskich niemowląt.
 2. Sczepić vs nie szczepić. Obie strony konfliktu wiedzą, że ich prawda jest najmojsza. Szczęście, że najbardziej zainteresowani – dzieci – nic z tego nie rozumieją.
 3. Parówki. A także danonki i słodkie napoje. Aż dziw, że mimo ataku przeciwników tak dobrze się sprzedają. A może właśnie dlatego?
 4. Kolczykowanie niemowląt. Tu nawet nie trzeba słów, wystarczy zdjęcie maluszka z wyeksponowanym uchem wrzucone na fejsbukową tablicę, a wojna gotowa.
 5. Cesarka vs siły natury. Temat zawsze ekscytujący, ale nie prowadzący do krwawej jatki. Może dlatego, że poród daje nam jakąś nić porozumienia, jaki by nie był.
 6. Kreskówki dla niemowlaka. Kilkumiesięczne dziecko przed telewizorem, dwulatek z tabletem, przedszkolak na Facebooku. To musi wzbudzić emocje.
 7. Sześciolatki w szkołach. Trzeba przyznać, rząd potrafi podzielić mateczki równie dobrze jak olewać wyborców.
 8. Karać vs nie karać dzieci. Wypierane ostatnio przez „chwalić vs nie chwalić”, ale zdarza się jeszcze niestety wersja „dawać klapsy czy nie”.
 9. Dziecko w łóżku rodziców. Skandal! Niby nikt matce do łóżka nie zagląda, ale… jeśli już, lepiej by nie znalazł tam dziecka. Inaczej – zadyma gotowa.
 10. Wiara w gusła, szeptunki, odczynianie, przelewanie wosku nad płaczącym noworodkiem. Oficjalnie nikt się nie przyzna, ale czerwone kokardki przy większości wózków mówią same za siebie. Rzuć hasło, a wiedźmy się odezwą;) Zaraz też znajdą się mamy, gotowe palić je na stosie.

Jakim więc cudem matki jeszcze się nawzajem nie wyżarły? Ano, wspomniane wojny toczą się w internetach. W realu jesteśmy dla siebie miłe, sympatyczne i pomocne. Doradzamy sobie życzliwie, uśmiechamy ze zrozumieniem, wymieniamy uprzejmości. Ciemna strona matki wyżywa się w świecie wirtualnym, wylewając anonimowo jad, który widocznie gdzieś musi się podziać.

Pozdrawiam tatusiów;)

 

Podziel się
 • http://jednojajowefajerwerki.blogspot.com/ Ola_Mamola

  ja bym jeszcze dorzuciła kilka 😉
  Pozdrawiam

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Śmiało, śmiało!

   • http://jednojajowefajerwerki.blogspot.com/ Ola_Mamola

    chusty vs. wózki
    nosidła vs. wisiadła
    chodzik vs. brak chodzika
    dziecko bez czapki vs. dziecko w czapce, rajstopkach, pod kocykiem
    słodycze vs. warzywa i owoce

 • http://agumama.pl/ Agumama

  W samo sedno 🙂

 • Ilona Dąbrowa

  Ej no i jeszcze: chusty czy „wisiadła” (na tym polu to dopiero toczy się wojna internetowa), fastfoodowe słoiczki czy jaglane placuszki w duchu BLW, oraz zajęcia dodatkowe od pierwszych dni po narodzeniu czy dziecięca wolność i walki w błocie. No 🙂

 • http://martynag.pl/ MartynaG.pl

  Sypnęłaś jak asem z rękawa Ci powiem 🙂 dobry tekst. No i niestety bardzo prawdziwy. Myślę, że kiedyś ktoś zginie w tej walce .. kwestia czasu

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Gdyby te rozmowy były na placu zabaw, zebrałyby krwawe żniwo.

 • www.gabistworkowo.pl

  Mama pracująca vs mama zostająca z dzieckiem/dziećmi w domu – kolejny temat 😉

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Mama „siedząca z dzieckiem” – to moje „ulubione” określenie;)

 • http://tosimama.blogspot.com/ TosiMama

  No, i czapki! Zakładać – nie zakładać?! 🙂

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Racja!

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

Baby Jogger City Mini Double GT; bliźniaczy jogger bliźniaki na rowerze bliźnięta ciąża mnoga; ciąża bliźniacza domowe bułki; domowe kajzerki; własne pieczywo dziecko płacze w przedszkolu; dziecko nie chce chodzić do przedszkola dzikie dzieci edukacyjna gra mobilna; gra edukacyjna na tablet etui na iPhone; poznanie wielozmysłowe Fill n squeeze; woreczki do kieszonki; jak podać papkę fotelik rowerowy gotowana marchewka gotowanie dla niemowlaka instagram jak oszczędzić na wyprawce; jak tanio wychować dziecko jak uśpić dziecko; dziecko nie chce usypiać karmienie bliźniąt; historie mam karmiących bliźnięta karmienie bliźniąt; karmienie tandemowe kiedy pierwszy tablet; kiedy kupić dziecku smartfona kołderka sensoryczna; kocyk obciążeniowy; terapia si książeczki obrazkowe; lego city; mam oko; Wiosna na ulicy Czereśniowej laktacja Lenka Komecka monitor oddechu naturalny poród bliźniąt papka marchewkowa pieluszkowe zapalenie skóry pierwsza zupka pokój dla matki z dzieckiem; tarasy zamkowe profilaktyka samobójstw; by chciało się żyć; przemoc wobec dzieci; dwuletni Marcelek rozszerzanie diety sala zabaw; konkurs z nagrodami; sala zabaw bugi; bugi lublin; zajęcia na deszczowe dni; gdy dzieci się nudzą silna wola; dieta; pociążowy brzuszek śmierć łóżeczkowa standardy opieki nad ciążą bliźniaczą; badania w ciąży bliźniaczej tęczowy kocyk; hospicjum perinatalne; wada letalna; poronienie telepatia bliźniąt; bliźniacza więź torcik ur tort dla bliźniąt Vetulani o sześciolatkach; odroczenie od obowiązku szkolnego; wystawa Lego Lublin wystawa Lego opinie zdrowe przekąski; co na drugie śniadanie łatwy placek drożdżowy; placek drożdżowy z owocami