Spędziłam w dziczy dwa i pół roku i jestem w szoku.

WP_20160313_032

Osiem lat temu uciekliśmy z szuflady w bloku do domu na wsi. Tuż obok tarasu wędrują sarny i kicają zające. Na stawie pływają kaczki. Dziki ryją trawnik. Jeże, wiewiórki, chomiki i inne stwory nie wzbudzają już wielkich emocji. Dzicz. Ostatnie dwa i pół roku spędziłam głównie w tej dziczy. W galeriach (tak sztuki, jak i handlowych) bywałam rzadko. A jeśli nawet, to na chwilę, bez dzieci. A jeśli z nimi, to jakoś nie potrzebowałam szukać tego miejsca. Wiedziałam, czego się spodziewać. Ciasna toaleta z zawieszonym na ścianie przewijakiem i ustawionym w kącie twardym krzesłem. Taki obraz zapamiętałam sprzed sześciu lat, kiedy to potrzebowałam przebrać w centrum handlowym pierworodnego. Skoro więc nie trzeba, lepiej tam nie chodzić. Nie chodziłam. Będąc gdziekolwiek z dziećmi, ubierałam się tak, by móc je dyskretnie nakarmić w każdym miejscu. Przewijać jakoś nie trzeba było.

Aż tu nagle, szok. Lublin, Tarasy Zamkowe, weekend Lego. Dzieci wciągnęło. Bez siusiu się nie obejdzie, szukamy więc toalety. „Prosto i na lewo. Obok jest też pokój dla matki z dzieckiem, w takim zakamarku” – informuje mnie miła pani, sprzątająca galerię. Hmm, ciekawe. Ciekawe, jak to tu wygląda.

Pierwszy szok i pierwszy plus za toaletę. Ktoś pomyślał o dzieciach! Sedes i zlew dostosowany do ich wzrostu. Dużo miejsca na to, by wprowadzić do środka wózek i mieć maluchy przy sobie, jeżeli akurat jesteśmy z nimi sami. Drzwi szerokie, nasz kombajn mieści się bez problemu, ale to już standard. Wszystko poszło sprawnie.

WP_20160313_024

WP_20160313_021

 

Wiedziona ciekawością sprawdzam ten „pokój dla matki z dzieckiem”. Spodziewam się tego twardego, plastikowego krzesła na metalowych nogach. A może jednak teraz dają tapicerowane. Ee, raczej nie. A przewijak? Rozchybotany na kółkach czy ścienny? Zajrzyjmy.

Nie wierzę.

WP_20160313_031

WP_20160313_029

Jasno i przyjemnie. Kolorowo, ale z gustem. Rząd zielonych przewijaków po lewej (każdy wyposażony w idealnie wyprofilowany zlew) i kabiny do karmienia piersią po prawej (niektóre mamy i ich dzieci lubią przecież ciszę i samotność w czasie karmienia) tworzą uroczy szpaler zachęcający do wejścia dalej.

Ale dalej? A co może być dalej? To czegoś jeszcze potrzeba?

WP_20160313_026

WP_20160313_037

WP_20160313_033

Dalej jest pokój z wykładziną, wygodną kanapą, stolikami we wszystkich możliwych rozmiarach i czymś na kształt aneksu kuchennego. Można pobiegać, można podgrzać jedzenie dla dziecka, można odpocząć.

WP_20160313_025

WP_20160313_038

 

Zachwycające.

Zachwycające dla kogoś, kto przespał w dziczy dwa i pół roku. Ale czy tylko?

To już standard w Polsce czy jeszcze wciąż wyjątek?

WP_20160313_041

P.S. Zdjęcia robiłam telefonem. Chyba czas zmienić na lepszy. Aha, Tarasy Zamkowe nie zapłaciły mi za ten tekst;)

Podziel się
 • http://kamatocy.blogspot.com/ Kamatocy

  Zdecydowanie to nowość, nowość która zapiera dech w piersiach 🙂 Pięknie, oby takie miejsca w naszym kraju rosły jak grzyby po deszczu

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Myślę, że będą. Ktoś pokazuje rodzicom, że można, a prawa rynku pokażą, że trzeba (nadążać:)

 • http://agumama.pl/ Agumama

  Wygląda spektakularnie 🙂 To niestety jeszcze nie standard 🙁 Mniej więcej rok temu pisałam o pokojach mamy z dzieckiem i niestety w większości, oprócz przewijaka, siedziska do karmienia, wciąż króluje sedes. Ale jeżeli powstają takie miejsca to idziemy w dobrym kierunku 🙂

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

babeczki wielkanocne; szybkie ciasto na Wielkanoc Baby Jogger City Mini Double GT; bliźniaczy jogger bliźnięta bunt dwulatka chłodnik; jak się ochłodzić; jak przeżyć upał; dziecko w upał domowe bułki; domowe kajzerki; własne pieczywo dziecko płacze w przedszkolu; dziecko nie chce chodzić do przedszkola dzikie dzieci edukacyjna gra mobilna; gra edukacyjna na tablet fotelik rowerowy gotowana marchewka gotowanie dla niemowlaka Heidi Loughlin; chemioterapia w ciąży; instagram jak oszczędzić na wyprawce; jak tanio wychować dziecko jak ubierać bliźniaki; bliźnięta ubrane jednakowo karmienie bliźniąt; karmienie tandemowe kawa w czasie karmienia; karmienie piersią a picie kawy; czy matka karmiąca może pić kawę kiedy pierwszy tablet; kiedy kupić dziecku smartfona konkurs; książki dzieciństwa; czytanie dzieciom kotletciki rybno-ziemniaczane; kotlety z tuńczykiem; ryba dla niemowlaka kołderka sensoryczna; kocyk obciążeniowy; terapia si kryjówka dla dziecka; marchewka mutyzm wybiórczy objawy; terapia mutyzmu nauka samodzielnego zasypiania; cry it out; metoda 3-5-7 paczkomat; wydawnictwo znak; księgarnia internetowa papka marchewkowa pieluszkowe zapalenie skóry pierwsza zupka podmienione bliźnięta; zamienione bliźniaczki; pomyleni bliźniacy; gemeliologia; badania bliźniąt pokój dla matki z dzieckiem; tarasy zamkowe przeniesienie dziecka do własnego łóżka; samodzielne usypianie; usypianie dziecka reach for the skies opinie rozszerzanie diety sanki dla bliźniąt; jakie sanki wybrać snuza go soczewki kontaktowe dla dziecka synchronizacja bliźniąt; synchronizowanie bliźniaków szczepienie telepatia bliźniąt; bliźniacza więź wózek bliźniaczy Emmaljunga; emmaljunga double city cross; emmaljunga dla bliźniąt wystawa Lego Lublin zazdrość zblendować