SHARE WEEK 2016 czyli autorka poleca autorów

biuro

SHARE WEEK to coroczna, tradycyjna już akcja polecania blogerów przez blogerów i youtuberów przez youtuberów, wymyślona przez Andrzeja Tucholskiego.

Kryterium wyboru blogów, które Wam polecę, ma być JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ.

Regularnie czytam kilka blogów, a zaglądam na kolejnych kilkanaście i chętnie Wam o nich kiedyś napiszę. W tym tygodniu mam wybrać tylko trzy. I nie jest łatwo. Aby podołać zadaniu, postanowiłam wyobrazić sobie, że przez najbliższy rok będę mogła czytać tylko te trzy blogi:)

Zwykle blogerzy polecają strony dobre, ale nie bardzo znane. Jednak popularność nie bierze się znikąd. Często stoi za nią właśnie jakość i ważność. Dlatego trzy blogi, które wskażę w akcji SHARE WEEK są popularne. Być może wszystkie je znacie?

 1. Dzieciowo mi! Będąc kilka lat temu na tej właśnie stronie zrozumiałam, że blog to coś więcej niż tylko pamiętnik. Malwina sięga do wszelkich zakamarków rodzicielstwa. Jeżeli masz jakiś problem dotyczący dziecka, ona na pewno już o nim pisała. Poza tekstami lekkimi wiele jest tu wpisów ważnych i poważnych. Wszystkie są przemyślane i dopracowane pod każdym względem. Spośród innych blogerek parentingowych Malwina wyróżnia się brakiem jasnych mebli w mieszkaniu. Ale nie tylko tym. Podczas gdy na większości blogów dyskutuje się o tym, czy „pińcet na dziecko” to pomysł zły czy beznadziejny, ona pisze, co zrobić z tą górą gotówki.
 2. Moje wypieki Strona tak wielka i pełna, że trudno mi ją nazwać blogiem. Przepisy Doroty zawsze się udają i to powinno wystarczyć. Do tego mamy jeszcze piękne, smakowite zdjęcia, które zniweczyły niejedną dietę. Nie wyobrażam sobie, że tej strony mogłoby nie być. Prosty i pyszny tort z tego przepisu gości na każdych urodzinach moich dzieci.
 3. Blog Ojciec Trafiłam na niego z polecenia na Dzieciowo mi! równo dwa lata temu. Ojciec jeszcze wtedy raczkował. Pisał sensownie, ale coś mi nie pasowało. Wydał mi się zarozumiały, a podpadł zupełnie po tekście „ADHD nie istnieje”, w którym napisał mocno, a momentami nawet obraźliwie o czymś, o czym nie miał wielkiego pojęcia. Mimo to z jakiegoś powodu do niego zaglądałam. Widziałam, jak dzieli się z czytelnikami swoją coraz większą wiedzą i dojrzałymi przemyśleniami o wychowaniu, jak bardzo rozwinął się jako bloger i (pewnie też) jako ojciec. W końcu zaimponował mi tekstem „Czy ADHD naprawdę nie istnieje?”, w którym odważył się napisać: Ponad rok temu napisałem tekst zatytułowany „ADHD nie istnieje”. I dzisiaj chciałbym prosić o wybaczenie tego błędu. Byłem młody, byłem głupi. Przyznaję się.

Jest jeszcze jeden blog, który bardzo często polecam, ale skoro będę mogła w tym roku czytać tylko trzy, to ten już się nie zmieścił (autorka i tak się nie pogniewa, wszędzie o niej mówią, pewnie wciąż ma czkawkę;) Dzięki Agacie (Hafija) zdobyłam ważną wiedzę i przekonałam się, że kobieta z przedszkolakiem przy piersi nie musi być kosmitką, a promotorka karmienia piersią – laktacyjną terrorystką. Lektura obowiązkowa dla przyszłych i młodych rodziców.

 

 

P.S. Zdjęcie pochodzi z Pixabay.com i niestety nie przedstawia mojego miejsca pracy. Kto się nabrał, niech pamięta, że dzisiaj Prima Aprilis:) Miłego dnia!

 

 

 

 

Podziel się
 • http://www.blogojciec.pl/ Kamil Nowak

  Bardzo mi miło 🙂 Szczególnie, że komuś udało się ze mną tyle wytrzymać 😉

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Trzymasz w napięciu, trudno się oderwać;)

 • http://www.dzieciowo.pl/ Krusz.

  Wielkie dzięki za wyróżnienie. Oprócz braku białych mebli wyróżniam się również brakiem mebli, które można pokazać publicznie 😉 Nie mam też białego dywanu w pokoju dziecięcym, co siłą rzeczy skazuje mnie na margines.
  Prowadziłam, jak pamiętasz, cykl „Piątek z blogującą mamą/blogującym tatą”. Polecałam wiele blogów, w sumie zebrało się ich kilkadziesiąt, z których kilka stało się bardzo sławnymi. Pisałam o Konradzie Kruczkowskim, zanim stało się to modne, pisałam o Nishce, pisałam o Blog Ojciec i kto wie, czy przypadkiem ten właśnie mój wpis nie dał jednemu czy drugiemu blogowi kopa do popularności i rozpoznawalności. Na palcach jednej ręki mogę policzyć tych, którzy w jakiś sposób później się do tego wpisu odnieśli. Wśród nich nie znalazł się ani jeden sławny bloger. To taka smutna konstatacja.
  Drugą smutną będzie odniesienie się do jakości i ważności. One są bardzo ważne i dla mnie to priorytet. Jednak ostatnio na blogu Chudej miała miejsce dyskusja i wśród tej dyskusji padł następujący komentarz od jednej z czytelniczek (a propos tego, że bardzo niewielu czytelników wysyłało smsy w konkursie Blog Roku):
  „Drogie blogerki, chyba trochę Was ponosi. Nie chcecie – nie piszcie, naprawdę jakoś to przeżyjemy, na pewno będą inni.”
  Niestety tak to wygląda. Jakość jakością, ważność ważnością, ale dla większości czytelników zajawka o wpisie na fejsiku nie różni się niczym od słodkiego filmiku z cudownym kotkiem czy wesołym memem. Są ci – dobrze, będą inni, a ci znikną – też dobrze, w sumie jaka różnica. Jakość i ważność w internetach mogą być pojmowane inaczej, niż nam się wydaje 😉

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Po cichu liczę,że pod nowym adresem białe meble i dywany jednak będą;) O jakości i ważności kiedyś może pogadamy przy winie, wpraszam się latem do Wrocławia;)

 • Kasia

  Po Twoim opisie „dzieciowo mi!” i po komentarzu Pani Malwiny już wiem, że blog mnie zainteresuje, punkt widzenia mężczyzny jest zawsze mile widziany a blog z przepisami, które zawsze wychodzą tym bardziej się przyda 😀 dzięki!

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

babeczki pizzowe; stół szwedzki; przekąska; placek ala pizza bliźnięta na rowerze ciąża mnoga; ciąża bliźniacza cytologia; USG piersi dogoterapia; kynoterapia; terapia autyzmu; pies terapeuta dzieci w kościele; dziecko podczas Mszy; o maluchch Twardowski dziecko boi się Fill n squeeze; woreczki do kieszonki; jak podać papkę garderoba w małym domu; garderoba w mieszkaniu; szafa z drzwiami przesuwnymi gotowanie dla niemowlaka instagram integracja sensoryczna; zaburzenia SI jak uśpić dziecko; dziecko nie chce usypiać kąpiel bliźniąt karmienie piersią; bank mleka; mleko matki krem na odparzenia książeczki obrazkowe; lego city; mam oko; Wiosna na ulicy Czereśniowej Lenka Komecka mielonka dla dziecka monitor oddechu muffinki ze szpinakiem; muffinki jajeczne; szpinak jajka naturalna cesarka; łagodna cesarka; naturalny poród bliźniąt odstawienie od piersi padam na twarz Rbecca Eckler recenzja pierwsza zupka placek drożdżowy bez wyrabiania; ciasto drożdżowe bez zagniatania poród; Jeannette Kalyta; Położna; międzynarodowy dzień położnej; profilaktyka samobójstw; by chciało się żyć; przemoc wobec dzieci; dwuletni Marcelek przepis truskawki; koktajl truskawkowy; napój mleczny przepis rodzeństwo się bije; zgodne rodzeństwo; rodzeństwo rywalizuje rozszerzanie diety sala zabaw; konkurs z nagrodami; sala zabaw bugi; bugi lublin; zajęcia na deszczowe dni; gdy dzieci się nudzą silna wola; dieta; pociążowy brzuszek śmierć łóżeczkowa standardy opieki nad ciążą bliźniaczą; badania w ciąży bliźniaczej świerzb; novoscabin; uporczywa wysypka; jak skutecznie wyleczyć świerzb tęczowe czapeczki; szydełkowe czapeczki; tęczowy kocyk; hospicjum perinatalne; wada letalna; poronienie ur tort dla bliźniąt urodziny Vetulani o sześciolatkach; odroczenie od obowiązku szkolnego; wystawa Lego opinie zupka