Pamiątki z dzieciństwa

DSC_0799wm

Nawet jeśli nie jesteś typowym „chomikiem”, pewnie co najmniej kilka razy zastanawiałeś się, co zrobić z jakąś rzeczą. Wyrzucić szkoda, a trzymać nie wiadomo gdzie i po co.
Sporo takich rzeczy (zwanych dalej pamiątkami) generuje ciąża i narodziny dziecka. Począwszy od testu ciążowego. Ja wyrzuciłam, ale wiele dziewczyn je przetrzymuje.
Takie naturalne pamiątki jak zdjęcia USG pierworodnego czy opaskę z rączki noworodka postanowiłam zostawić. Przechowuję to wszystko w pudle i co pewien czas dołączam do niego jakieś nowości. Dzięki temu pełne wspomnień przedmioty nie przewracają się byle gdzie. Gdy urodziły się bliźniaczki, od razu założyłam również (oczywiście osobne!) pudła na ich pamiątki.
Co jest w pudle z pamiątkami Tymka:
– zdjęcia USG
– szpitalna opaska z rączki i wizytówka z inkubatora
– „pępek”
– okularki do naświetlań w czasie żółtaczki
– pierwsze ubranko (rozmiar 46!)
– pierwszy smoczek
– pukiel włosów z pierwszego strzyżenia
– lokalna gazeta ze zdjęciami noworodków, w tym naszego syna
– kartki z gratulacjami z okazji narodzin syna
– ulubiona niemowlęca zabawka
– czapeczka z pierwszych urodzin
– świeczki z kolejnych urodzin
– pamiątki z chrztu (książeczki, prezenty, świeca)
– bilety z pierwszej wizyty w teatrze, kinie, z pierwszego lotu samolotem
– pierwszy list miłosny (tak! to już!)
– pierwsze rysunki
– dyplomy z przedszkola
– zeszyt, w którym zapisywałam ważne wydarzenia z życia Tymona
Grzebanie w pudle jest jednym z ulubionych zajęć naszego syna. Niektóre rzeczy Tymon z dumą zabierał do przedszkola w dniu swoich urodzin. Często oglądamy pierwsze ubranko synka, sami nie wierząc, że był tak mały.

DSC_0795
Pudło z pamiątkami było bardzo pomocne (wraz z albumem fotograficznym), gdy przygotowywaliśmy syna na przyjście rodzeństwa. Zaś dzięki kartkom, biletom i innym pamiątkom wspominamy piękne chwile.
Jeśli nie macie jeszcze pudeł z pamiątkami, bardzo zachęcam Was do ich założenia. A może pokażecie je dzieciom dopiero po latach, np. na 18 urodziny lub z okazji ślubu?

Podziel się
 • mama

  Dobrze że mi przypomniałaś, bo Twoje pamiątki są jeszcze u mnie w domu.

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Pilnuj, Mamo:)

 • http://tosimama.blogspot.com/ TosiMama

  Też zbieram te pamiątki:) I mam własne ze swojego dzieciństwa:)

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

adaptacja do przedszkola Baleron białoruski z szynkowara; karkówka z szynkowara bank mleka; mleko matczyne; Salma Hayek karmi piersią; karmienie czyjegoś dziecka bezdech bicie dzieci blendowanie chłopiec bawi się lalkami; co robić z dzieckiem czworaczki z Bydgoszczy; czworaczki; pomoc dla czworaczków czytanie dziecku; jak zachęcić do czytania domowa mielonka tyrolska; mielonka z szynkowara etykietowanie dziecka; rola ojca w życiu dziecka gotowanie dla niemowlaka instagram jak skutecznie i bezpoleśnie popełnić samobójstwo; jak się zabić; jak odebrać sobie życie jak wykąpać bliźniaki jak wyrwać mleczaka jak zwiększyć szansę na bliźniaki karmienie bliźniaków; bliźniaki na piersi karmienie piersią trojaczków; karmienie tandemowe; jak karmić trojaczki kolka niemowlęca; sposoby na kolkę; sab simplex; biały szum najtrudniejsze w wychowaniu bliźniąt narodziny niebezpieczne środki czystości; naturalne środki czyszczące odpieluchowanie bliźniąt; nocne odpieluchowanie; nauka korzystania z nocnika pierwsza zupka Polisport Wallaby Evolution rozszerzanie diety Rummikub; gra rodzinna; fajna planszówka Sala Zabaw w Lublinie; wyniki konkursu samobadanie piersi; samobadanie jąder; gra wstępna śmierć w nagrzanym samochodzie spanie z dzieckiem; współspanie; dzielenie snu; bliskość w nocy strzykawka talk-show; prawda w mediach; najpopularniejszy talk-show tort usypianie przedszkolaka wagon Step2; dla bliźniąt; wózek dla bliźniaków warzywa na balkonie; kreatywne zabawy ekologiczne weleda Wielkanoc współspanie bliźnięta zabawki do kąpieli; Lilliputz; Wężowa wyspa; Fisher Price; Hot Wheels; Przyjaciele z wanny zabawne dialogi; dzieci mówią; ziemniaczki pieczone po żydowsku; ziemniaki po żydowsku