Nigdy nie przeczytaliśmy tej książki do końca

DSC_0428a

„Nigdy nie przeczytaliśmy tej książki do końca”, stwierdził Tymon tuż przed tym, jak zaczęłam dziś czytać „O króliku, który chce zasnąć”. Racja. Zwykle młody zasypia w połowie tej lektury (co raczej nie zdarza się przy innych książkach), a wczoraj padł już po pierwszych trzech stronach.

Magia?

Nie, psychologia;)

DSC_0429a

Książka działa poprzez zmyślnie skonstruowany tekst, sprawiający, że dziecko może zasnąć spokojnie, mocno i spać zdrowo do samego rana. Dokładnie tak, jak życzą sobie jego rodzice. Nasenne oddziaływanie lektury autor osiągnął między innymi poprzez zastosowanie technik relaksacyjnych, odpowiedni rytm, sugestie znużenia i rozluźnienia. Rodzic czytający dziecku dzięki zawartym w tekście wskazówkom wie, kiedy powinien zwolnić tempo, ziewnąć, zaakcentować słowa.

Chociaż nigdy nie mieliśmy specjalnych trudności z „uśpieniem” dzieci (być może dlatego, że nie mamy co do tego specjalnych wymagań i jesteśmy gotowi poświęcić im trochę czasu także wieczorem), cieszę się, że opowieść „O króliku” trafiła do naszej biblioteczki. Pomaga ona dzieciom wyciszyć się, zrelaksować i usnąć po dniu pełnym wrażeń. Zgodnie z informacją na okładce, nadaje się też do czytania przed drzemką w ciągu dnia.

Tymon (sześciolatek) słucha chętnie opowieści „O króliku”, często sam wybiera ją jako tą, której chce posłuchać przed zaśnięciem. Przeczytanie całości (dokończenie lektury jest zalecane nawet gdy dziecko już śpi – choć przyznam, nie zawsze się do tego stosuję;) trwa około pół godziny. Rodziców w czytaniu chętnie zastąpi Anna Mucha: książka wydana jest bowiem także w formie audiobooka (nie słuchałam, dlatego nie wydam opinii o jej interpretacji).

Czy opowieść „O króliku…” pomoże w zasypianiu każdemu dziecku? Nie wiem, ale kupując książkę ryzykujesz niewiele – kosztuje mniej niż 20 złotych.

DSC_0427a

Autor zaplanował już napisanie kolejnych książek dla dzieci mających „umocnić ich poczucie własnej wartości i przygotować do pokonywania życiowych przeszkód”. Czekam z niecierpliwością na ich polskie wydanie.

P.S. O spaniu razem z dziećmi pisałam tutaj.

O naszym wieczornym „rytuale usypiania” pisałam tutaj.

O tym, jak łagodnie pozbyć się potomka z łóżka, pisałam tutaj.

O tym, jak na pewno nie warto usypiać dziecka, pisałam tutaj.

Podziel się

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

babeczki pizzowe; stół szwedzki; przekąska; placek ala pizza bliźnięta na rowerze ciąża mnoga; ciąża bliźniacza cytologia; USG piersi dogoterapia; kynoterapia; terapia autyzmu; pies terapeuta dzieci w kościele; dziecko podczas Mszy; o maluchch Twardowski dziecko boi się Fill n squeeze; woreczki do kieszonki; jak podać papkę garderoba w małym domu; garderoba w mieszkaniu; szafa z drzwiami przesuwnymi gotowanie dla niemowlaka instagram integracja sensoryczna; zaburzenia SI jak uśpić dziecko; dziecko nie chce usypiać kąpiel bliźniąt karmienie piersią; bank mleka; mleko matki krem na odparzenia książeczki obrazkowe; lego city; mam oko; Wiosna na ulicy Czereśniowej Lenka Komecka mielonka dla dziecka monitor oddechu muffinki ze szpinakiem; muffinki jajeczne; szpinak jajka naturalna cesarka; łagodna cesarka; naturalny poród bliźniąt odstawienie od piersi padam na twarz Rbecca Eckler recenzja pierwsza zupka placek drożdżowy bez wyrabiania; ciasto drożdżowe bez zagniatania poród; Jeannette Kalyta; Położna; międzynarodowy dzień położnej; profilaktyka samobójstw; by chciało się żyć; przemoc wobec dzieci; dwuletni Marcelek przepis truskawki; koktajl truskawkowy; napój mleczny przepis rodzeństwo się bije; zgodne rodzeństwo; rodzeństwo rywalizuje rozszerzanie diety sala zabaw; konkurs z nagrodami; sala zabaw bugi; bugi lublin; zajęcia na deszczowe dni; gdy dzieci się nudzą silna wola; dieta; pociążowy brzuszek śmierć łóżeczkowa standardy opieki nad ciążą bliźniaczą; badania w ciąży bliźniaczej świerzb; novoscabin; uporczywa wysypka; jak skutecznie wyleczyć świerzb tęczowe czapeczki; szydełkowe czapeczki; tęczowy kocyk; hospicjum perinatalne; wada letalna; poronienie ur tort dla bliźniąt urodziny Vetulani o sześciolatkach; odroczenie od obowiązku szkolnego; wystawa Lego opinie zupka