Nie doceniałam mojej Mamy…

mothers-day-1360209_1920

Wiedziałam, że jest w porządku. Niczego mi nie brakowało. Była zawsze wtedy, kiedy jej potrzebowałam (ot choćby wówczas, gdy zamierzałam się poddać tuż przed ostatnim egzaminem na studia). Spędzała ze mną i rodzeństwem wszystkie wolne chwile. Była wyrozumiała wobec naszych oryginalnych pomysłów i wspierała w ich realizacji (głowa ogolona do połowy u dziewczynki w piątej klasie – nie ma sprawy. Moje koleżanki i koledzy ją uwielbiali:) Robiła wszystko to, co MAMA POWINNA. Sprzątała, pomagała, pracowała, przytulała i martwiła się.

Nie doceniałam tego, bo wydawało mi się to NORMALNE. Przecież, myślałam, KAŻDA MAMA tak robi. Jest na każde zawołanie, podaje picie, wygania potwory, nosi godzinami na rękach podczas choroby, wymyśla coraz to nowe zabawy.

Dopiero kiedy na świecie miało pojawić się nasze pierwsze dziecko zrozumiałam, ile kosztuje to NORMALNE BYCIE MAMĄ. Sprzątanie, pomaganie, praca, przytulanie i – przede wszystkim – martwienie się. Bo za mało urósł, bo płacze, bo może chory…

Dopiero gdy sama stałam się mamą, doceniłam ten trud. Relacja mama-córka nabrała innego wymiaru. Rozumiemy się nawzajem jak mama-mamę. Nadal mogę na Nią liczyć w każdej sytuacji, ale dziś doceniam to każdego dnia.

Dziękuję! Kocham:)

 

 

P.S. Obrazek („Mamo, jesteś najlepsza!”) pochodzi z Pixabay.com

 

Podziel się

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

babeczki pizzowe; stół szwedzki; przekąska; placek ala pizza bliźnięta na rowerze ciąża mnoga; ciąża bliźniacza cytologia; USG piersi dogoterapia; kynoterapia; terapia autyzmu; pies terapeuta dzieci w kościele; dziecko podczas Mszy; o maluchch Twardowski dziecko boi się Fill n squeeze; woreczki do kieszonki; jak podać papkę garderoba w małym domu; garderoba w mieszkaniu; szafa z drzwiami przesuwnymi gotowanie dla niemowlaka instagram integracja sensoryczna; zaburzenia SI jak uśpić dziecko; dziecko nie chce usypiać kąpiel bliźniąt karmienie piersią; bank mleka; mleko matki krem na odparzenia książeczki obrazkowe; lego city; mam oko; Wiosna na ulicy Czereśniowej Lenka Komecka mielonka dla dziecka monitor oddechu muffinki ze szpinakiem; muffinki jajeczne; szpinak jajka naturalna cesarka; łagodna cesarka; naturalny poród bliźniąt odstawienie od piersi padam na twarz Rbecca Eckler recenzja pierwsza zupka placek drożdżowy bez wyrabiania; ciasto drożdżowe bez zagniatania poród; Jeannette Kalyta; Położna; międzynarodowy dzień położnej; profilaktyka samobójstw; by chciało się żyć; przemoc wobec dzieci; dwuletni Marcelek przepis truskawki; koktajl truskawkowy; napój mleczny przepis rodzeństwo się bije; zgodne rodzeństwo; rodzeństwo rywalizuje rozszerzanie diety sala zabaw; konkurs z nagrodami; sala zabaw bugi; bugi lublin; zajęcia na deszczowe dni; gdy dzieci się nudzą silna wola; dieta; pociążowy brzuszek śmierć łóżeczkowa standardy opieki nad ciążą bliźniaczą; badania w ciąży bliźniaczej świerzb; novoscabin; uporczywa wysypka; jak skutecznie wyleczyć świerzb tęczowe czapeczki; szydełkowe czapeczki; tęczowy kocyk; hospicjum perinatalne; wada letalna; poronienie ur tort dla bliźniąt urodziny Vetulani o sześciolatkach; odroczenie od obowiązku szkolnego; wystawa Lego opinie zupka