Nie doceniałam mojej Mamy…

mothers-day-1360209_1920

Wiedziałam, że jest w porządku. Niczego mi nie brakowało. Była zawsze wtedy, kiedy jej potrzebowałam (ot choćby wówczas, gdy zamierzałam się poddać tuż przed ostatnim egzaminem na studia). Spędzała ze mną i rodzeństwem wszystkie wolne chwile. Była wyrozumiała wobec naszych oryginalnych pomysłów i wspierała w ich realizacji (głowa ogolona do połowy u dziewczynki w piątej klasie – nie ma sprawy. Moje koleżanki i koledzy ją uwielbiali:) Robiła wszystko to, co MAMA POWINNA. Sprzątała, pomagała, pracowała, przytulała i martwiła się.

Nie doceniałam tego, bo wydawało mi się to NORMALNE. Przecież, myślałam, KAŻDA MAMA tak robi. Jest na każde zawołanie, podaje picie, wygania potwory, nosi godzinami na rękach podczas choroby, wymyśla coraz to nowe zabawy.

Dopiero kiedy na świecie miało pojawić się nasze pierwsze dziecko zrozumiałam, ile kosztuje to NORMALNE BYCIE MAMĄ. Sprzątanie, pomaganie, praca, przytulanie i – przede wszystkim – martwienie się. Bo za mało urósł, bo płacze, bo może chory…

Dopiero gdy sama stałam się mamą, doceniłam ten trud. Relacja mama-córka nabrała innego wymiaru. Rozumiemy się nawzajem jak mama-mamę. Nadal mogę na Nią liczyć w każdej sytuacji, ale dziś doceniam to każdego dnia.

Dziękuję! Kocham:)

 

 

P.S. Obrazek („Mamo, jesteś najlepsza!”) pochodzi z Pixabay.com

 

Podziel się

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

adaptacja do przedszkola Baleron białoruski z szynkowara; karkówka z szynkowara bank mleka; mleko matczyne; Salma Hayek karmi piersią; karmienie czyjegoś dziecka bezdech bicie dzieci blendowanie cesarskie cięcie; cesarka; znieczulenie podpajęczynówkowe; chłopiec bawi się lalkami; co robić z dzieckiem czworaczki z Bydgoszczy; czworaczki; pomoc dla czworaczków czytanie dziecku; jak zachęcić do czytania domowa mielonka tyrolska; mielonka z szynkowara etykietowanie dziecka; rola ojca w życiu dziecka gotowanie dla bliźniąt gotowanie dla niemowlaka instagram jak skutecznie i bezpoleśnie popełnić samobójstwo; jak się zabić; jak odebrać sobie życie jak wykąpać bliźniaki jak zwiększyć szansę na bliźniaki karmienie bliźniaków; bliźniaki na piersi karmienie piersią trojaczków; karmienie tandemowe; jak karmić trojaczki kolka niemowlęca; sposoby na kolkę; sab simplex; biały szum najtrudniejsze w wychowaniu bliźniąt narodziny niebezpieczne środki czystości; naturalne środki czyszczące odpieluchowanie bliźniąt; nocne odpieluchowanie; nauka korzystania z nocnika pierwsza zupka Polisport Wallaby Evolution prezent dla dwulatka; prezent na 2 urodziny rozszerzanie diety Rummikub; gra rodzinna; fajna planszówka samobadanie piersi; samobadanie jąder; gra wstępna śmierć w nagrzanym samochodzie spanie z dzieckiem; współspanie; dzielenie snu; bliskość w nocy strzykawka talk-show; prawda w mediach; najpopularniejszy talk-show tort usypianie przedszkolaka wagon Step2; dla bliźniąt; wózek dla bliźniaków warzywa na balkonie; kreatywne zabawy ekologiczne Wielkanoc współspanie bliźnięta zabawki do kąpieli; Lilliputz; Wężowa wyspa; Fisher Price; Hot Wheels; Przyjaciele z wanny zapiekanka makaronowa; zapiekanka z cukinią; zapiekanka z łososiem ziemniaczki pieczone po żydowsku; ziemniaki po żydowsku