Moja podróż z Planaxy.com

Wyobraź sobie,  że masz do dyspozycji 5000 złotych na wymarzoną podróż… dokąd się wybierzesz? Po tak postawionym pytaniu moje myśli powędrowały pod palmy, nad lazurowe wody, na miękki, sypki piasek. Już czułam na twarzy powiew lekkiego wiatru, gdy nagle otrzeźwiałam jak uderzona spadającym z góry kokosem. Kobieto! To za rok. Obecnie jesteś matką  16miesięcznych bliźniaczek, które nie usiedzą w miejscu dłużej niż chwila. Planuj coś bliższego, tak by uziemienie w podróży nie przekroczyło 200 długich minut.

Cel Podróży

Nasz Cel Podróży – jedyny możliwy – to rodzinne wakacje. Nie wytrzymalibyśmy bez siebie dłużej niż 3 dni!

Dokąd Jadę (Białowieża)

Wstyd przyznać, nigdy nie byłam w Białowieży. Ale, ale…

Wakacje nie będą zaliczone jeśli nie odbędziemy naszej corocznej, sentymentalnej wyprawy „śladami młodego Taty”. Żelaznym punktem programu jest Janów Podlaski i pobliski Bubel, w którym będąc każdorazowo fotografujemy dom, w którym po przesiedleniu zza Buga mieszkał mój Tata wraz z rodzicami.

DSC01542

Nigdy dotąd nie odważyliśmy się porozmawiać z nowymi, mieszkającymi tam od lat 70. właścicielami.

Trasa Podróży (Janów Podlaski – Stary Bubel – Białowieża)

Postanowione. Podróż rozpoczniemy od Janowa Podlaskiego.

janów 117 sierpnia, w trakcie Dni Konia Arabskiego odbędzie się Dzień Otwarty w Stadninie Janów Podlaski. Jako wnuczka ułana i miłośniczka koni nie mogę tego przegapić. Kto wie, może i córkom uda się zaszczepić miłość do tych pięknych zwierząt. Podróż samochodem z Lublina do Janowa, nawet z dziećmi i przystankami, nie powinna zająć wiele więcej niż 2 godziny. Wytrzymamy wszyscy:) Pospacerujemy po Janowie, pokażemy synowi zabytkowe pompy na stacji paliw, zjemy lody. Obejrzymy „drewnianą kamienicę” i dom, w którym mieszkał Tata będąc uczniem liceum. Popołudnie spędzimy w Stadninie. Zajedziemy do Starego Bubla, zrobić nowe zdjęcie starego domu;)

Wieczorem wyruszymy w dalszą drogę, do Białowieży.

Wybrane środki transportu

Zgodnie z tym, co pokazuje mi serwis Planaxy,  podróż autem zajmie niewiele ponad 2 godziny. Akceptuję.

Gdzie Nocuję

Jak już wspomniałam, nigdy nie byłam w Białowieży. Zmęczona upałami, wyobrażam sobie Białowieski Park Narodowy jako krainę cienia:) Nawet jeśli się mylę, bez względu na pogodę, z pewnością wypoczniemy w wygodnym Hotelu Żubrówka. Jest tu basen, SPA, place zabaw, a nawet nocny klub;) Hotel jest przygotowany na gości z dziećmi, ma także do wynajęcia pokoje dostosowane do osób niepełnosprawnych, co jest istotne ze względu na mojego Męża. Możliwe jest wypożyczenie rowerów, a jak wiecie, jestem miłośniczką wycieczek na dwóch kółkach (skorzystam na pewno!) oraz jazda konna (też skorzystam!)

Atrakcje turystyczne

Będąc w Białowieży wybierzemy się do Skansenu Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia, co z pewnością będzie atrakcją dla naszego syna, przyszłego rolnika;) Przejedziemy się też Koleją Leśną Puszczy Białowieskiej. Leniwie poprzyglądamy się florze i faunie Puszczy Białowieskiej, w szczególności żubrom.

Wakacyjny pobyt zaplanowałam na tydzień – bo wszędzie dobrze, ale jednak w domu…;) Powrót potrwa niemal 4 godziny, dlatego wyjedziemy z Białowieży około 19, po kolacji dzieci tak by zapadły w nocny sen już w podróży. My zaś jeszcze jadąc będziemy się delektować swoją obecnością i pięknymi krajobrazami.

lublin

Podsumowanie kosztów podróży

Koszt przejazdu na trasie Lublin – Białowieża – Lublin: 305 złotych (Lublin – Janów: 85 zł, Janów- Stary Bubel: 5 zł, Stary Bubel-Białowieża 75 zł, Białowieża – Lublin: 140 zł).

Noclegi dla 1 osoby dorosłej: 1834 zł

Razem: 2139 zł (koszt dla jednej osoby dorosłej).

Wymarzona podróż? Tak, w naszej obecnej sytuacji to właśnie wymarzone wakacje. W zgodzie z możliwościami naszymi i dzieci, pomimo ograniczeń.

A jak wyglądałaby Twoja wymarzona podróż?

Wpis powstał w ramach konkursu „Moja podróż z Planaxy.com”. Proszę, trzymajcie kciuki:)

297x585--baner

Podziel się

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

adaptacja do przedszkola Baleron białoruski z szynkowara; karkówka z szynkowara bank mleka; mleko matczyne; Salma Hayek karmi piersią; karmienie czyjegoś dziecka bezdech bicie dzieci blendowanie cesarskie cięcie; cesarka; znieczulenie podpajęczynówkowe; chłopiec bawi się lalkami; co robić z dzieckiem czworaczki z Bydgoszczy; czworaczki; pomoc dla czworaczków czytanie dziecku; jak zachęcić do czytania domowa mielonka tyrolska; mielonka z szynkowara etykietowanie dziecka; rola ojca w życiu dziecka gotowanie dla bliźniąt gotowanie dla niemowlaka instagram jak skutecznie i bezpoleśnie popełnić samobójstwo; jak się zabić; jak odebrać sobie życie jak wykąpać bliźniaki jak zwiększyć szansę na bliźniaki karmienie bliźniaków; bliźniaki na piersi karmienie piersią trojaczków; karmienie tandemowe; jak karmić trojaczki kolka niemowlęca; sposoby na kolkę; sab simplex; biały szum najtrudniejsze w wychowaniu bliźniąt narodziny niebezpieczne środki czystości; naturalne środki czyszczące odpieluchowanie bliźniąt; nocne odpieluchowanie; nauka korzystania z nocnika pierwsza zupka Polisport Wallaby Evolution prezent dla dwulatka; prezent na 2 urodziny rozszerzanie diety Rummikub; gra rodzinna; fajna planszówka samobadanie piersi; samobadanie jąder; gra wstępna śmierć w nagrzanym samochodzie spanie z dzieckiem; współspanie; dzielenie snu; bliskość w nocy strzykawka talk-show; prawda w mediach; najpopularniejszy talk-show tort usypianie przedszkolaka wagon Step2; dla bliźniąt; wózek dla bliźniaków warzywa na balkonie; kreatywne zabawy ekologiczne Wielkanoc współspanie bliźnięta zabawki do kąpieli; Lilliputz; Wężowa wyspa; Fisher Price; Hot Wheels; Przyjaciele z wanny zapiekanka makaronowa; zapiekanka z cukinią; zapiekanka z łososiem ziemniaczki pieczone po żydowsku; ziemniaki po żydowsku