Mini rozmówki. 20 miesięcy.

DSC_0100

Zapisujecie rozmówki swoich dzieci, czy umykają, tak jak do niedawna nasze?

Dzisiaj garść tekstów naszych pociech: dwudziestomiesięcznych bliźniaczek, Ali i Lili oraz niemal sześcioletniego Tymona. Ciekawe, czy tylko nam wydają się zabawne?

🙂

Ala, jedna z sióstr- bliźniaczek, zwanych przez Tymka dla uproszczenia Gutkami (nie rozróżnia ich zupełnie;), zdecydowanie nadużywa słowa OK.

– Cio to?

– Lampa.

– Okiej. A cio to?

– Śrubokręt.

– Aha. Okiej. Okiej. Cio to?

– Gazeta.

– Okiej.

Tymek, wyraźnie już poirytowany dziesiątym z rzędu „okiej” musztruje siostrę:

– Gutka, przestań mówić ciągle „okej”!

(Chwila ciszy, kontemplacja…i…)

– Okiej!

🙂

Poranek. Próbuję jeszcze chwilę poleżeć na materacu dziewczynek, które zdążyły już wstać, zrobić siusiu i biegają w koszulkach po domu. Wstaje także ich brat (a jakże, przecież sobota!), świeżo upieczony fan „Gwiezdnych Wojen”. Postanawia przeistoczyć się w przestępcę znanego jako Jabba the Hutt, używając do tego mojej kołdry. Biorę więc mniejszą kołderkę i leżę dalej. Przychodzi Ala, zabiera swoje przykrycie i ucieka jako mniejszy Jabba. Jak mogłam się spodziewać, po chwili nadchodzi Lila i ściąga ze mnie ostatnią kołdrę. „Ty też będziesz Dżabą, Lilu?” – „Yhm. Kum! Kum! Kum!” Koniec spokoju w galaktyce, czas robić kawę.

🙂

Tymon ogląda bajkę o śwince – nie Peppie, a tylko tą jak dotąd znają i kochają dziewczynki. Kiedy więc małe spojrzały w telewizor, zaczęły się przekrzykiwać radośnie: „Peppa, Peppa!” Tymon prostuje ich poglądy:

–  To nie Peppa!

– Peppa! Peppa!

– To inna świnka! Gutka, powiedz: świnka. ŚWIN-KA.

Chwila napięcia (da radę? powie to?) …

– Peppa!

🙂

Pozwalam sobie nieraz pieszczotliwie zwracać do mojego męża, a ojca dzieci – Ojciec:) Ojciec to, Ojciec tamto:) Dzieci siedzą przy stoliku, coś tam bazgrolą, dzwoni Ojciec. Rozmawiam dobrych parę minut o tym i owym, gdy Ala odwraca się w moją stronę i przygląda chwilę badawczo. Nagle pyta: „Ociec?”

🙂

Ala rozwaliła mnóstwo flamastrów i kredek. Nie zabiera się natomiast za zbieranie tego z powrotem do pojemnika.

– Alu, pozbieraj pisaki.

-Nie! – zdecydowanie protestuje córka. Postanawiam więc naprowadzić ją na dobrą drogę dialogiem wychowawczym;)

– Alu, a kto rozwalił pisaki?

– Aja.**

– Właśnie! To kto powinien pozbierać?

– Jija!***

Kurtyna:)

 

Jak Wam się podobają dialogi z dwudziestomiesięcznymi dziećmi? Bloble?;)*

 

*Bloble = dobre

**Aja = Ala

***Jija = Lila

Podziel się
 • http://agumama.pl/ Agumama

  Zdecydowanie historyjka „Ojciec” oraz „Wojownicy Jedi” mnie kupiły 🙂
  To teraz moja w rewanżu za rozbawienie: każdego poranka budzi się Staś, karmię go i daję jeszcze śpiącemu Tacie do przytulania. Wtedy budzi się Jaś, więc go karmię i albo wstajemy, albo się chwilę przytulamy, albo chłopcy tak są spragnieni miłości zanim mama wyjdzie do pracy, że leci druga runda „cyca”.
  Karmię sobie Stasia, a Jaś siedzi obok dosypiającego Taty. Nagle Jaś mówi „klik, klik” i słychać jak moja komórka, którą dziwnym trafem trzyma w ręku, się resetuje.
  Kurtyna 🙂

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Hahaha,specjalista!Ja rankiem poza Alą i Lilą muszę nakarmić kilka lalek,misiów,a nawet ludzików Lego.Ale ostatnio dziewczynki same zaczynają karmić, rosną mi mamki do pomocy:)

   • http://agumama.pl/ Agumama

    Dobrze, że ja mam „tylko 2 dzioby” inaczej nie dojechałabym do pracy 😉

 • www.gabistworkowo.pl

  Świetna sprawa z zapisywaniem rozmówek 🙂 Myślę, że to niezła pamiątka dla dzieci i całej rodziny 🙂 Ja staram się zapisywać większość i wybrane publikować na blogu (bo są też takie, które uważam za zbyt intymne dla szerszej publiczności ;)). Kiedyś, może jak będzie miała swoje dzieci, wydrukujemy jej wszystkie teksty i zrobimy z nich książeczkę 😀

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Dobra myśl! Ja czuję,że dziś już mi coś umknęło…

 • http://alexanderkowo.blogspot.com alexanderkowo.blogspot.com

  uwielbiam takie rozmówki 🙂

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   🙂

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

adaptacja do przedszkola Baleron białoruski z szynkowara; karkówka z szynkowara bank mleka; mleko matczyne; Salma Hayek karmi piersią; karmienie czyjegoś dziecka bezdech bicie dzieci blendowanie cesarskie cięcie; cesarka; znieczulenie podpajęczynówkowe; chłopiec bawi się lalkami; co robić z dzieckiem czworaczki z Bydgoszczy; czworaczki; pomoc dla czworaczków czytanie dziecku; jak zachęcić do czytania domowa mielonka tyrolska; mielonka z szynkowara etykietowanie dziecka; rola ojca w życiu dziecka gotowanie dla bliźniąt gotowanie dla niemowlaka instagram jak skutecznie i bezpoleśnie popełnić samobójstwo; jak się zabić; jak odebrać sobie życie jak wykąpać bliźniaki jak zwiększyć szansę na bliźniaki karmienie bliźniaków; bliźniaki na piersi karmienie piersią trojaczków; karmienie tandemowe; jak karmić trojaczki kolka niemowlęca; sposoby na kolkę; sab simplex; biały szum najtrudniejsze w wychowaniu bliźniąt narodziny niebezpieczne środki czystości; naturalne środki czyszczące odpieluchowanie bliźniąt; nocne odpieluchowanie; nauka korzystania z nocnika pierwsza zupka Polisport Wallaby Evolution prezent dla dwulatka; prezent na 2 urodziny rozszerzanie diety Rummikub; gra rodzinna; fajna planszówka samobadanie piersi; samobadanie jąder; gra wstępna śmierć w nagrzanym samochodzie spanie z dzieckiem; współspanie; dzielenie snu; bliskość w nocy strzykawka talk-show; prawda w mediach; najpopularniejszy talk-show tort usypianie przedszkolaka wagon Step2; dla bliźniąt; wózek dla bliźniaków warzywa na balkonie; kreatywne zabawy ekologiczne Wielkanoc współspanie bliźnięta zabawki do kąpieli; Lilliputz; Wężowa wyspa; Fisher Price; Hot Wheels; Przyjaciele z wanny zapiekanka makaronowa; zapiekanka z cukinią; zapiekanka z łososiem ziemniaczki pieczone po żydowsku; ziemniaki po żydowsku