Kupiliśmy wagon!

DSC_0776wm

Nareszcie się udało. Najpierw marzyłam, oglądałam w Internecie, szukałam możliwości. Nigdzie w Polsce bowiem nie można legalnie zakupić wagonu. Żadna ze sprawdzonych przeze mnie firm nie sprowadza też tego pojazdu, chociaż producenci mają tu swoich przedstawicieli. Byłam pewna, że to sprzęt idealny dla bliźniąt. Kiedy dziewczynki dostały na urodziny pieniądze, sprawa nabrała tempa. Udało mi się znaleźć sprowadzony prywatnie wagon i nadeszło oczekiwanie na przesyłkę.

DSC_0747wm

Ach, ile było radości! Najpierw cała trójka dzieciaków, z racji choroby, jeździła po domu. Dziś dopiero udało nam się wypróbować sprzęt w prawdziwej akcji.

DSC_0783wm

Wagon (Neighborhood Wagon Step 2) przeznaczony jest (zgodnie ze słowami producenta) dla dzieci w wieku powyżej 1,5 roku życia, o masie ciała do 17 kg (maksymalna masa całkowita pasażerów 34 kg). W ostrzeżeniach (o dziwo, w języku Polskim, choć łamanym – może planują ekspansję) wyczytałam także, że: „Podczas jazdy należy nosić obuwie” oraz „Pozwala kierowców tylko dwa” (?).

DSC_0769wm

Pojazd prowadzi się dość lekko, przednie koła są skrętne. Da się nim jechać  po trawie, ale też po błotku i asfalcie. Na prostej drodze można go zarówno ciągnąć, jak i pchać. Oczywiście nie jest amortyzowany, więc wstrząsy zapewnione. Jazda po odcinkach specjalnych czy crossowa raczej niemożliwa. Wagon jest ciekawą alternatywą dla spacerówki. Więcej widać wokół, dzieci mają dość dużą swobodę ruchów. Jest większe pole do użycia wyobraźni. Dzieci mogą udawać piratów na statku, amiszów w wozie czy kogo tam chcą. Na podłodze wagonika jest miejsce na zebrane w czasie spaceru skarby.

DSC_0788wm

Łatwo zmyć pojazd (cały wykonany z mocnego – chyba – plastiku). Dno ma dziurki, przez które łatwo wycieknie woda, deszcz i inne płyny. Wagon jest duży: 98/50/43 cm. Kółka pojazdu są plastikowe. Dzięki temu (lub przez to; zależy kto co lubi) generują na asfalcie duży hałas. Nie przejdziesz niezauważona(y). Powierzchnia bagażowa jest niewielka. Nie licząc wspomnianej podłogi, ma miejsce na dwie butelki czy puszki z napojami. Dobra, z puszkami to był żart. Ma też wąskie miejsce z drugiej strony, w którym zmieści się telefon, długopis lub książeczka. Przydałby się jakiś schowek na chusteczki, pieluszki czy przekąski (czy firma #Step2 mnie słyszy?) Dzieci przypina się, podobnie jak w samolocie, dwupunktowymi pasami (na wysokości brzucha). Podobnie jak w samolocie, pasy te zdają się na niewiele. Dziecko łatwo i szybko się z nich wydostaje. Rozważam używanie dodatkowo szelek.

Trudno jest mi wypowiadać się na temat trwałości wagoniku. Plastik wygląda porządnie. Do montażu, zgodnie z zaleceniem producenta, użyliśmy młotka (poza śrubami do pasów), więc żadne śruby się nie odkręcą. Jedyne, co budzi mój niepokój, to plastikowe kółka. No ale pożyjemy, zobaczymy.

Drodzy rodzice trojaczków (na przykład Ty, Kasiu) lub trójki dzieci z małą różnicą wieku! Owszem, da się przewozić trójkę w naszym wagoniku. Trzecie tłoczy się wtedy koło brata/siostry lub na podłodze, ale Step2 ma też ciekawy produkt na takie okazje. Sprawdźcie tutaj.

Bez nazwy-1aw

 

Reasumując: tak, bardzo polecam wagonik Step2! Mimo, że „pozwala kierowców tylko dwa”;)

P.S. Wagony dla bliźniąt produkują też m.in. Radio Flyer oraz Little Tikes. Wszystkie trzy są z USA.

Podziel się
 • Ania Korzeniecka-Klisz

  woow ale świetny

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Potwierdzam! Szkoda tylko, że znów deszczowa pogoda…

 • Miśka

  Ale jak to sprowadzić? I za ile?

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Nam udało się trafić na Allegro; niecałe 500pln

 • monika

  Jestem posiadaczkątakiego zileonego jestem bardzo zadowolona…a obecnie posiadam juz do sprzedania zainteresowanych prosze o widomosc

  • Nina

   Dzień dobry, gdzie można zobaczyć ogłoszenie sprzedaży wagoniku? Jestem zainteresowana (prosze o kontakt na ninas@ofm.krakow.pl ).

  • Ania

   Witam czy wagonik na sprzedaz aktualny?prosze o kontakt aniadebe@gmail.com

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

Baby Jogger City Mini Double GT; bliźniaczy jogger bliźniaki na rowerze bliźnięta ciąża mnoga; ciąża bliźniacza domowe bułki; domowe kajzerki; własne pieczywo dziecko płacze w przedszkolu; dziecko nie chce chodzić do przedszkola dzikie dzieci edukacyjna gra mobilna; gra edukacyjna na tablet etui na iPhone; poznanie wielozmysłowe Fill n squeeze; woreczki do kieszonki; jak podać papkę fotelik rowerowy gotowana marchewka gotowanie dla niemowlaka instagram jak oszczędzić na wyprawce; jak tanio wychować dziecko jak uśpić dziecko; dziecko nie chce usypiać karmienie bliźniąt; historie mam karmiących bliźnięta karmienie bliźniąt; karmienie tandemowe kiedy pierwszy tablet; kiedy kupić dziecku smartfona kołderka sensoryczna; kocyk obciążeniowy; terapia si książeczki obrazkowe; lego city; mam oko; Wiosna na ulicy Czereśniowej laktacja Lenka Komecka monitor oddechu naturalny poród bliźniąt papka marchewkowa pieluszkowe zapalenie skóry pierwsza zupka pokój dla matki z dzieckiem; tarasy zamkowe profilaktyka samobójstw; by chciało się żyć; przemoc wobec dzieci; dwuletni Marcelek rozszerzanie diety sala zabaw; konkurs z nagrodami; sala zabaw bugi; bugi lublin; zajęcia na deszczowe dni; gdy dzieci się nudzą silna wola; dieta; pociążowy brzuszek śmierć łóżeczkowa standardy opieki nad ciążą bliźniaczą; badania w ciąży bliźniaczej tęczowy kocyk; hospicjum perinatalne; wada letalna; poronienie telepatia bliźniąt; bliźniacza więź torcik ur tort dla bliźniąt Vetulani o sześciolatkach; odroczenie od obowiązku szkolnego; wystawa Lego Lublin wystawa Lego opinie zdrowe przekąski; co na drugie śniadanie łatwy placek drożdżowy; placek drożdżowy z owocami