Gra dla zabieganych: Rummikub

dsc_0218

Rummikub to gra, którą poznałam w dzieciństwie i zapomniałam na wiele lat. Wróciła do naszego domu całkiem niedawno i mimo moich początkowych oporów na pewno zostanie na dłużej.

Rozkładanie gier planszowych przy dwóch maluchach zwykle kończy się frustracją. Ciągle trudno się skupić, co chwila trzeba przerywać: bo siku, bo piciu, bo „ona mnie bije”;) Odechciewa się jeszcze zanim rozgrywka na dobre się zacznie.

Z Rummikub jest inaczej, zwłaszcza jeśli do stołu zasiada trzech-czterech graczy.

Gra polega na pozbyciu się wszystkich kostek ze swojej tabliczki, co oznacza wygraną. Na stole mogą leżeć kolejne cyfry w jednym kolorze lub te same cyfry w różnych kolorach. Gracze, w miarę możliwości, kolejno dokładają swoje tabliczki. Jeśli nie mają odpowiedniej cyfry, losują dodatkową tabliczkę. Twórca gry proponuje limit czasowy (1 minuta) na ruch każdego gracza, ale nigdy nie trzymamy się tej zasady, dzięki czemu rozgrywka skupia się bardziej na analizie niż pośpiechu.

dsc_0215

Rummikub jest naprawdę przyjemną grą, zarówno pod kątem technicznym (solidność wykonania, estetyka), jak i samej rozgrywki. Moim zdaniem, nadaje się dla osób od 8-9 roku życia. W trakcie rozgrywki początkowo każdy gra na swój sukces (duch rywalizacji), ale pod koniec zwykle staramy się skupić swoje siły by każdy rozlokował na stole swoje wszystkie tabliczki (duch współpracy;)

dsc_0214

dsc_0212

W Rummikub najbardziej podoba mi się to, że w czasie rozgrywki mogę odejść od stołu, nastawić pranie, wykonać swój ruch, spacyfikować dzieci, znów wykonać ruch, naszykować kanapki, wrócić do stołu, otworzyć wino, znów zagrać…i tak dalej. Przy odrobinie dobrych chęci, można nawet grać zdalnie, np. usypiając czy karmiąc dzieci (trzeba tylko poprosić o MMS z aktualnym układem tabliczek na stole i  zgłosić swój ruch zaufanemu współgraczowi). Sami widzicie – gra idealna dla zabieganych rodziców i doskonała na długie, leniwe wieczory z przyjaciółmi:)

 

Podziel się

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

Baleron białoruski z szynkowara; karkówka z szynkowara bank mleka; mleko matczyne; Salma Hayek karmi piersią; karmienie czyjegoś dziecka bezdech cesarskie cięcie; cesarka; znieczulenie podpajęczynówkowe; chłopiec bawi się lalkami; co robić z dzieckiem czym zająć dziecko w podróży; podróż z dzieckiem domowa mielonka tyrolska; mielonka z szynkowara gotowanie dla bliźniąt gotowanie dla niemowlaka instagram jak skutecznie i bezpoleśnie popełnić samobójstwo; jak się zabić; jak odebrać sobie życie jak wykąpać bliźniaki jak wyrwać mleczaka karmienie bliźniaków; bliźniaki na piersi karmienie piersią trojaczków; karmienie tandemowe; jak karmić trojaczki kolka niemowlęca; sposoby na kolkę; sab simplex; biały szum książki mojego dzieciństwa; konkurs książkowy narodziny niebanalny prezent; prezent dla babci; prezent dla dziadka niebezpieczne środki czystości; naturalne środki czyszczące pamiątki z dzieciństwa pasztet dla niemowlaka; pasztet dla dziecka; domowa vegeta pierwsza zupka Polisport Wallaby Evolution Poród bliźniaczy prezent dla dwulatka; prezent na 2 urodziny recenzja; Dziewczyny z Powstania; Powstanie Warszawskie rozszerzanie diety Rummikub; gra rodzinna; fajna planszówka Sala Zabaw w Lublinie; wyniki konkursu samobadanie piersi; samobadanie jąder; gra wstępna śmierć w nagrzanym samochodzie spanie z dzieckiem; współspanie; dzielenie snu; bliskość w nocy strzykawka tort usypianie przedszkolaka wagon Step2; dla bliźniąt; wózek dla bliźniaków warzywa na balkonie; kreatywne zabawy ekologiczne weleda Wielkanoc zabawki do kąpieli; Lilliputz; Wężowa wyspa; Fisher Price; Hot Wheels; Przyjaciele z wanny zabawne dialogi; dzieci mówią; zapiekanka makaronowa; zapiekanka z cukinią; zapiekanka z łososiem zapiekanka z cukinii; obiad z cukinii; cukinia na kanapki