Gra dla zabieganych: Rummikub

dsc_0218

Rummikub to gra, którą poznałam w dzieciństwie i zapomniałam na wiele lat. Wróciła do naszego domu całkiem niedawno i mimo moich początkowych oporów na pewno zostanie na dłużej.

Rozkładanie gier planszowych przy dwóch maluchach zwykle kończy się frustracją. Ciągle trudno się skupić, co chwila trzeba przerywać: bo siku, bo piciu, bo „ona mnie bije”;) Odechciewa się jeszcze zanim rozgrywka na dobre się zacznie.

Z Rummikub jest inaczej, zwłaszcza jeśli do stołu zasiada trzech-czterech graczy.

Gra polega na pozbyciu się wszystkich kostek ze swojej tabliczki, co oznacza wygraną. Na stole mogą leżeć kolejne cyfry w jednym kolorze lub te same cyfry w różnych kolorach. Gracze, w miarę możliwości, kolejno dokładają swoje tabliczki. Jeśli nie mają odpowiedniej cyfry, losują dodatkową tabliczkę. Twórca gry proponuje limit czasowy (1 minuta) na ruch każdego gracza, ale nigdy nie trzymamy się tej zasady, dzięki czemu rozgrywka skupia się bardziej na analizie niż pośpiechu.

dsc_0215

Rummikub jest naprawdę przyjemną grą, zarówno pod kątem technicznym (solidność wykonania, estetyka), jak i samej rozgrywki. Moim zdaniem, nadaje się dla osób od 8-9 roku życia. W trakcie rozgrywki początkowo każdy gra na swój sukces (duch rywalizacji), ale pod koniec zwykle staramy się skupić swoje siły by każdy rozlokował na stole swoje wszystkie tabliczki (duch współpracy;)

dsc_0214

dsc_0212

W Rummikub najbardziej podoba mi się to, że w czasie rozgrywki mogę odejść od stołu, nastawić pranie, wykonać swój ruch, spacyfikować dzieci, znów wykonać ruch, naszykować kanapki, wrócić do stołu, otworzyć wino, znów zagrać…i tak dalej. Przy odrobinie dobrych chęci, można nawet grać zdalnie, np. usypiając czy karmiąc dzieci (trzeba tylko poprosić o MMS z aktualnym układem tabliczek na stole i  zgłosić swój ruch zaufanemu współgraczowi). Sami widzicie – gra idealna dla zabieganych rodziców i doskonała na długie, leniwe wieczory z przyjaciółmi:)

 

Podziel się

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

babeczki pizzowe; stół szwedzki; przekąska; placek ala pizza bliźnięta na rowerze cesarskie cięcie; cesarka; znieczulenie podpajęczynówkowe; czym zająć dziecko w podróży; podróż z dzieckiem dogoterapia; kynoterapia; terapia autyzmu; pies terapeuta dzieci w kościele; dziecko podczas Mszy; o maluchch Twardowski dziecko boi się dziewczynka bawi się autami; równościowe przedszkole gotowanie dla bliźniąt gotowanie dla niemowlaka instagram integracja sensoryczna; zaburzenia SI jak ubrać dziecko; czy wychodzić na dwór jak jest zimno; mon petit bleu; bandanka dla dziecka jak wyrwać mleczaka kąpiel bliźniąt karmienie bliźniaków; bliźniaki na piersi karmienie piersią; bank mleka; mleko matki karmienie w kościele; papież o karmieniu piersią kraina mlekiem i miłością płynąca; fotografie mam karmiących krem na odparzenia książki mojego dzieciństwa; konkurs książkowy mielonka dla dziecka niebanalny prezent; prezent dla babci; prezent dla dziadka niepełnosprawny tata odstawienie od piersi padam na twarz Rbecca Eckler recenzja pamiątki z dzieciństwa pasztet dla niemowlaka; pasztet dla dziecka; domowa vegeta pierwsza zupka placek drożdżowy bez wyrabiania; ciasto drożdżowe bez zagniatania Poród bliźniaczy prezent dla dwulatka; prezent na 2 urodziny przepis truskawki; koktajl truskawkowy; napój mleczny przepis przygotowanie na przyjście rodzeństwa recenzja; Dziewczyny z Powstania; Powstanie Warszawskie rodzeństwo się bije; zgodne rodzeństwo; rodzeństwo rywalizuje rozszerzanie diety Sala Zabaw w Lublinie; wyniki konkursu sids świerzb; novoscabin; uporczywa wysypka; jak skutecznie wyleczyć świerzb urodziny weleda zabawne dialogi; dzieci mówią; zapiekanka makaronowa; zapiekanka z cukinią; zapiekanka z łososiem zapiekanka z cukinii; obiad z cukinii; cukinia na kanapki