Gdy dzieci chodzą po suficie…i konkurs!

em buggi

Nasza trójka to dzieci, które niemal całe dnie spędzają na dworze. Zniechęcić może nas tylko bardzo ulewny, zimny deszcz lub tropikalny upał. Szukamy wtedy zajęć „domowych”. Wiadomo jednak, że nawet malowanie farbami, zabawa kartonami, czytanie książeczek i inne twórcze (oraz zamieniające nasze lokum w ruinę) zajęcia w końcu się nudzą. Dom staje się ciasny, a maluchy zaczynają chodzić po ścianach i suficie.

Rozwiązaniem zapobiegającym katastrofie, uwielbianym przez wszystkie nasze dzieci odkąd skończyły 10 miesięcy (oraz przez nas, rodziców) jest sala zabaw.

DSC_2513

To miejsce, gdzie bez względu na pogodę (zimą ciepło, latem klimatyzacja dostosowana do dzieci) maluchy mogą się bawić i rozwijać pod wieloma względami, przede wszystkim ruchowo (przestrzeń, rozmaite konstrukcje) oraz społecznie (ach, te awantury o konkretny pojazd gdy wokół mnóstwo innych;) W sali zabaw często organizujemy też urodziny. To przyjemność dla dzieci, a dla nas – wygoda. Chętnie korzystamy także z imprez okolicznościowych (zabawa sylwestrowa, mikołajki) oraz przedstawień teatralnych, organizowanych w sali zabaw.

DSC_8631

Sale zabaw rosną jak grzyby po deszczu. Wybór jest przeogromny. Ja kieruję się następującymi kryteriami:

-bezpieczeństwo – zdezelowane zabawki skutecznie zniechęcają mnie do odwiedzania sali

– przestrzeń – wszak nie po to wychodzę z domu, by ściskać się jak szprotka w mieszkaniu zawalonym zabawkami

– czystość – przez salę przechodzą znaczne ilości dzieci, dlatego musi być naprawdę czysto, by było bezpiecznie (jeśli mam wątpliwości, zdarza mi się pytać, kiedy ostatnio myte były kulki z suchego basenu; kurz w ciemnych kątach sprawdzam sama;)

– dostęp do dobrej kawy – no cóż, musi być coś dla mamy; przekąski i napoje dla dzieci zwykle przezornie zabieram z domu

– ciekawa oferta dodatkowych zajęć – często wybieramy się specjalnie na imprezy okolicznościowe czy warsztaty dla dzieci

– cena za „osobogodzinę”; najlepsza opcja to oczywiście zabawa bez limitu

– opinia dziecka – sala ma być atrakcją dla niego, a nie dla mnie, biorę więc to pod uwagę (ale jak nie ma dobrej kawy, to nic z tego;)

A teraz coś specjalnie dla Was: konkurs, w którym możecie wygrać jedną z dwóch podwójnych wejściówek do Sali Zabaw Bugi w Lublinie (do wykorzystania do końca wakacji). Wystarczy, że macie konto na Facebooku, jesteście fanami Elementarza Mamy oraz Sali Zabaw Bugi (tzn. „lubicie” oba te profile) i pod postem konkursowym z 2 czerwca 2015 (klikamy TUTAJ) wypowiecie się na temat (słowami, zdjęciem lub rysunkiem): „Wymarzona zabawka w Sali Zabaw Bugi”. Puśćcie wodze wyobraźni, ponieważ wraz z przedstawicielem z Bugi wybierzemy dwie najciekawsze odpowiedzi. Odpowiedzi można udzielać do 10 czerwca 2015 roku (do godz. 23.59.59), a zwycięzców ogłosimy na blogu 12 czerwca 2015 roku. Bądźcie czujni i jeśli wygracie, prześlijcie swój email na adres Izabela@elementarzmamy.pl, abym mogła dostarczyć nagrodę;) A tutaj jest dostępny szczegółowy regulamin.

 

Jeśli jesteście z daleka lub nie używacie Facebooka, nie martwcie się! Możecie założyć konto oraz przyjechać do Lublina, jest piękny:)

Przypominam, odpowiedzi udzielamy tutaj, pod postem z 2 czerwca: klik!

 

Wpis powstał w ramach współpracy z Salą Zabaw Bugi w Lublinie

 

Podziel się

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

adaptacja do przedszkola babysense bagaż na rower; motherhood; woreczki mon petit bleu; bebczki czekoladowe bezdech bezpieczeństwo w samochodzie; foteliki samochodowe; dziecko w aucie bicie dzieci blendowanie bliźniaki wcześniaki; ciąża 1k1o bliźnięta jednoowodniowe chłopiec bawi się lalkami; ciekawostki o bliźniętach; niezwykłe bliźnięta co obejrzeć we dwoje czworaczki z Bydgoszczy; czworaczki; pomoc dla czworaczków czytanie dziecku; jak zachęcić do czytania dobry czas dla dziecka dziecko udzi się w nocy; co zrobić żeby dziecko przesypiało noc dziecko zazdrości etykietowanie dziecka; rola ojca w życiu dziecka gotowanie dla niemowlaka instagram instamama Jak mówić do dzieci; książka o wychowaniu jak zwiększyć szansę na bliźniaki kandyzowana jarzębina; brownie z jarzębiną; szybkie ciasto karmienie piersią trojaczków; karmienie tandemowe; jak karmić trojaczki kuchnia najtrudniejsze w wychowaniu bliźniąt niebezpieczne środki czystości; naturalne środki czyszczące odpieluchowanie bliźniąt; nocne odpieluchowanie; nauka korzystania z nocnika Opowiedz mi Babciu; Opowiedz mi Dziadku; prezent dla Babci; prezent dla Dziadka owsianka pieczona; truskawki pod owsianą kołderką; stewia; owsianka ze stewią pierwsza zupka pierwsze jabłko; placki z jabłkami; kompot przecierowy playmobil; prezent na dzień dziecka; zabawki dla chłopca i dziewczynki polisport bilby junior rozszerzanie diety Rummikub; gra rodzinna; fajna planszówka ryba dla niemowlaka; ryba blw smażone zielone pomidory; przekąska szczepienia ochronne; NOP; MMR; Priorix; nieetyczne szczepionki talk-show; prawda w mediach; najpopularniejszy talk-show Wielka Sobota; Zmartwychwstanie; religia współspanie bliźnięta zabieg ziemniaczki pieczone po żydowsku; ziemniaki po żydowsku