Gdy córeczkę boli siusiak, czyli rozmówki dzieciaków

DSC_0858

Dziś zapraszam na garść tekstów naszych dzieciaków: Tymona (6 lat) oraz Ali i Lili (26 miesięcy).

Tymon jechał z tatą samochodem. Gdy wyjeżdżali z parkingu pod sklepem, powiedział „o ooo”, więc tato zapytał: „Co się dzieje? „Nie nie, już nic”. Ojciec więc dopytuje czy przypadkiem synkowi nie chce  się do toalety. Tymek kilkakrotnie zaprzecza. Kontynuują podróż do centrum miasta. Wjeżdżając na jedną z ulic w samym centrum Tymek nagle krzyknął „Jezu, nie wytrzymam”! Mój mąż zapytał więc znów: „Co się dzieje”? Tymon powiedział, że zaraz się zsika. Krótki ogląd sytuacji… Brak miejsc do parkowania, brak lokali z toaletami, okolica mało ciekawa, chyba że ktoś lubi zawierać nowe znajomości z klientami sklepów monopolowych. I nagle olśnienie! Butelka z piciem na drogę. „Tymek, a sikałeś już do butelki?” Syn uradowany odpowiedział, że nie. Błysk w oku i to spojrzenie oznaczające oczekiwanie na nadchodzącą przygodę… Mąż zatrzymał vana na krawężniku, odkręcił korek z butelki i wręczył ją podekscytowanemu synkowi, a sam odwrócił się wyglądając czy osoba z którą był umówiony już dotarła na miejsce. Po kilku sekundach w aucie słychać głos Tymka: „Chyba poceluję!”. Tato odwraca się i widzi Tymka stojącego ze spuszczonymi do kostek spodniami, ręce oparte na biodrach, kołysze nimi na boki i do przodu, do tyłu jakby chciał aby „muszka zeszła się ze szczerbinką”, a butelka … butelka stoi na podłodze.

Od pewnego czasu dziewczyny wykłócają się o to, która będzie mogła jeść z lewej (ich zdaniem lepszej) piersi. Nie miałam pojęcia, dlaczego to dla nich takie ważne. Podejrzewałam, że mleko płynie szybciej z tej strony. A może bardziej czuć bicie serca? Postanowiłam zapytać, o co chodzi. „Dlaczego koniecznie chcecie jeść z tej strony?” „Tu jest kakao”. – „A z drugiej strony co jest, nie kakao?”, dociekałam. – „Nie, sok!”. Że też na to nie wpadłam!

Dziewczyny uwielbiają gościć się przy stole. Pojedzą, popróbują, pogadają. Sprawdzają, czy nikt nie ma na talerzu czegoś, czego one nie dostały. Nigdy im się to nie nudzi. Pewnego miłego wieczoru pałaszowały sałatkę, kiedy tatuś doniósł cebulę z kiełbaską. Ali zaświeciły się oczy: „O rany, człowieku, ileż Ty masz tej kiełbasy!”

Lila obudziła się w nocy z płaczem. Tulę ją, całuję, próbuję uspokoić. Kiepsko mi to idzie, pytam więc: „Lilu, czy coś Cię boli?” „Taaaak”, odpowiedziała z żalem córeczka. „A co Cię boli, Liluniu?”. „Siuuuu-siak!” Nie ma to jak mieć starszego brata;)

Niektóre teksty dzieciaków są zabawne, inne po prostu zaskakujące.

Ala („z gruszki ni z pietruszki”): „Mamusiu, a ja płakałam u Ciebie w brzuszku”. „Tak? A czemu?”. „Było mi ciasno!”

Lila, gdy minęliśmy na parkingu mężczyznę na wózku: „Pan ma chore nogi”.

Skąd one to wiedzą?

Podziel się
  • http://gulbaska.pl Aleksandra Gulbas(ka)

    Ja jestem zakochana w tekście z kakaem i sokiem <3

  • https://mamazmiasta.wordpress.com/ Mama z miasta

    Moje dziecko gra w grę – w czołgi. Ja mało wtajemniczona pytam: a ten to Twój przyjaciel czy wróg? Jasiek na to: mamo no pewnie że to wrógi… 🙂 takie słodkie słowotwórstwo! Uwielbiam.

  • http://tosinkowo.pl/ Tosinkowo

    Masz cudowne dzieci, cieszę się że zostawiłaś u mnie komentarz, bo dzięki temu tu trafiłam :))

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

babeczki wielkanocne; szybkie ciasto na Wielkanoc Baby Jogger City Mini Double GT; bliźniaczy jogger bliźnięta bunt dwulatka chłodnik; jak się ochłodzić; jak przeżyć upał; dziecko w upał domowe bułki; domowe kajzerki; własne pieczywo dziecko płacze w przedszkolu; dziecko nie chce chodzić do przedszkola dzikie dzieci edukacyjna gra mobilna; gra edukacyjna na tablet fotelik rowerowy gotowana marchewka gotowanie dla niemowlaka Heidi Loughlin; chemioterapia w ciąży; instagram jak oszczędzić na wyprawce; jak tanio wychować dziecko jak ubierać bliźniaki; bliźnięta ubrane jednakowo karmienie bliźniąt; karmienie tandemowe kawa w czasie karmienia; karmienie piersią a picie kawy; czy matka karmiąca może pić kawę kiedy pierwszy tablet; kiedy kupić dziecku smartfona konkurs; książki dzieciństwa; czytanie dzieciom kotletciki rybno-ziemniaczane; kotlety z tuńczykiem; ryba dla niemowlaka kołderka sensoryczna; kocyk obciążeniowy; terapia si kryjówka dla dziecka; marchewka mutyzm wybiórczy objawy; terapia mutyzmu nauka samodzielnego zasypiania; cry it out; metoda 3-5-7 paczkomat; wydawnictwo znak; księgarnia internetowa papka marchewkowa pieluszkowe zapalenie skóry pierwsza zupka podmienione bliźnięta; zamienione bliźniaczki; pomyleni bliźniacy; gemeliologia; badania bliźniąt pokój dla matki z dzieckiem; tarasy zamkowe przeniesienie dziecka do własnego łóżka; samodzielne usypianie; usypianie dziecka reach for the skies opinie rozszerzanie diety sanki dla bliźniąt; jakie sanki wybrać snuza go soczewki kontaktowe dla dziecka synchronizacja bliźniąt; synchronizowanie bliźniaków szczepienie telepatia bliźniąt; bliźniacza więź wózek bliźniaczy Emmaljunga; emmaljunga double city cross; emmaljunga dla bliźniąt wystawa Lego Lublin zazdrość zblendować