A gdyby tata nie mógł ich nosić…

man-863085_1920

„Bóg powierza najcięższe bitwy swoim najlepszym żołnierzom”.

 

Myśleliście kiedyś o tym, co by było, gdyby tata Waszych dzieci nie mógł ich nosić, podrzucać, biegać za nimi? Wędrować po górach? Jakim byłby tatą?

Takiego Tatę mają moje dzieci.

Ten Tata udowadnia, że nie ma wymówek. Choć samo chodzenie sprawia mu trudność, co dzień jedzie do pracy wiele kilometrów.

Ten Tata mówi: „na wszystko jest sposób”. Mimo że nie da się syna podrzucać, można tarmosić i łaskotać go leżąc na podłodze.

Ten Tata pokazuje, że życie to nie „należy mi się”, ale: „zapracuję”. Własnym działaniem osiąga to, co sobie zaplanuje.

Ten Tata uczy, jak dawać coś od siebie. Oferuje pomoc tam, gdzie inni się poddali lub odwrócili.

Ten Tata pokazuje, że wszyscy mamy talenty. Naprawia co niemożliwe do naprawienia. Wieczorem wyciąga farby i maluje. I tylko on potrafi zrobić taką pizzę:)

Ten Tata pozwala być niedoskonałym. Skoro nawet on nie może czegoś zrobić, Ty też masz prawo radzić sobie z czymś gorzej niż inni. Wszyscy mamy swoje ograniczenia.

Ten Tata uczy troski i wrażliwości. Kiedy trzeba podać mu śrubę, która upadła pod szafkę lub przysunąć krzesło, by mógł wstać.

Ten Tata udowadnia, że wszyscy mają swoją rolę i te role można odgrywać niestandardowo.

Ten Tata pomaga docenić zdrowie i sprawność. Jak wiele znaczy to, że możesz wstać bez trudu; ile radości przynosi jazda rowerem i skoki na trampolinie.

Ten Tata daje przykład, jak dbać o żonę i dzieci. Chociaż to on potrzebuje szczególnych udogodnień, wciąż najpierw myśli o tym, czy im niczego nie brakuje.

Ten Tata rozwija kreatywność. Zawsze znajdzie sposób na to, jak zastąpić siłę mięśni sprytem i pomysłowością.

Ten tata to przykład pokory i cierpliwości. Wyobrażasz sobie nie móc wziąć córki na ręce, a jednak nie przeklinać na czym świat stoi?

Ten Tata uczy dzieci, że problemów nie rozwiązuje się siłą. Zapewnia im poczucie bezpieczeństwa bliskością i zaangażowaniem.

Takiego Tatę mają moje dzieci. Najlepszego jakiego mogłam dla nich wymarzyć.

Ten Tata zawstydza leni zalegających na kanapie. I jeśli Ty do nich należysz, rusz się. Doceń łatwość z jaką możesz to zrobić. Bierz dzieciaki i szoruj do parku.

Zdjęcie pochodzi z Pixabay.com

Podziel się
 • www.gabistworkowo.pl

  Po prostu wspaniały tata 🙂

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   🙂

 • http://www.bycblizej.pl/ Anita JR

  Iza, dziękuję za ten tekst. Pozdrawiam Was ciepło, a Tego Tatę to już pozdrów szczególnie od dawnej koleżanki z pracy 🙂

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Dziękujemy!:)

 • http://www.dzieciowo.pl/ Krusz.

  Bardzo piękny wpis!

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Miło mi!

 • Aneta

  Iza, piekny tekst 🙂 może komuś oczy otworzy… Nasz tata też kiedyś nie mógł zrobić wielu rzeczy, mimo że jest osobą pelnosprawna wiec choć w niewielkim ułamku rozumiem waszą sytuację. Silny człowiek z tego waszego taty i każdemu dziecku by się taki przydał 🙂

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Dziękuję:)

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

adaptacja do przedszkola Baleron białoruski z szynkowara; karkówka z szynkowara bank mleka; mleko matczyne; Salma Hayek karmi piersią; karmienie czyjegoś dziecka bezdech bicie dzieci blendowanie chłopiec bawi się lalkami; co robić z dzieckiem czworaczki z Bydgoszczy; czworaczki; pomoc dla czworaczków czytanie dziecku; jak zachęcić do czytania domowa mielonka tyrolska; mielonka z szynkowara etykietowanie dziecka; rola ojca w życiu dziecka gotowanie dla niemowlaka instagram jak skutecznie i bezpoleśnie popełnić samobójstwo; jak się zabić; jak odebrać sobie życie jak wykąpać bliźniaki jak wyrwać mleczaka jak zwiększyć szansę na bliźniaki karmienie piersią trojaczków; karmienie tandemowe; jak karmić trojaczki kolka niemowlęca; sposoby na kolkę; sab simplex; biały szum najtrudniejsze w wychowaniu bliźniąt narodziny niebanalny prezent; prezent dla babci; prezent dla dziadka niebezpieczne środki czystości; naturalne środki czyszczące odpieluchowanie bliźniąt; nocne odpieluchowanie; nauka korzystania z nocnika pierwsza zupka Polisport Wallaby Evolution rozszerzanie diety Rummikub; gra rodzinna; fajna planszówka Sala Zabaw w Lublinie; wyniki konkursu samobadanie piersi; samobadanie jąder; gra wstępna śmierć w nagrzanym samochodzie spanie z dzieckiem; współspanie; dzielenie snu; bliskość w nocy strzykawka talk-show; prawda w mediach; najpopularniejszy talk-show tort usypianie przedszkolaka wagon Step2; dla bliźniąt; wózek dla bliźniaków warzywa na balkonie; kreatywne zabawy ekologiczne weleda Wielkanoc współspanie bliźnięta zabawki do kąpieli; Lilliputz; Wężowa wyspa; Fisher Price; Hot Wheels; Przyjaciele z wanny zapiekanka z cukinii; obiad z cukinii; cukinia na kanapki ziemniaczki pieczone po żydowsku; ziemniaki po żydowsku