A gdyby tata nie mógł ich nosić…

man-863085_1920

„Bóg powierza najcięższe bitwy swoim najlepszym żołnierzom”.

 

Myśleliście kiedyś o tym, co by było, gdyby tata Waszych dzieci nie mógł ich nosić, podrzucać, biegać za nimi? Wędrować po górach? Jakim byłby tatą?

Takiego Tatę mają moje dzieci.

Ten Tata udowadnia, że nie ma wymówek. Choć samo chodzenie sprawia mu trudność, co dzień jedzie do pracy wiele kilometrów.

Ten Tata mówi: „na wszystko jest sposób”. Mimo że nie da się syna podrzucać, można tarmosić i łaskotać go leżąc na podłodze.

Ten Tata pokazuje, że życie to nie „należy mi się”, ale: „zapracuję”. Własnym działaniem osiąga to, co sobie zaplanuje.

Ten Tata uczy, jak dawać coś od siebie. Oferuje pomoc tam, gdzie inni się poddali lub odwrócili.

Ten Tata pokazuje, że wszyscy mamy talenty. Naprawia co niemożliwe do naprawienia. Wieczorem wyciąga farby i maluje. I tylko on potrafi zrobić taką pizzę:)

Ten Tata pozwala być niedoskonałym. Skoro nawet on nie może czegoś zrobić, Ty też masz prawo radzić sobie z czymś gorzej niż inni. Wszyscy mamy swoje ograniczenia.

Ten Tata uczy troski i wrażliwości. Kiedy trzeba podać mu śrubę, która upadła pod szafkę lub przysunąć krzesło, by mógł wstać.

Ten Tata udowadnia, że wszyscy mają swoją rolę i te role można odgrywać niestandardowo.

Ten Tata pomaga docenić zdrowie i sprawność. Jak wiele znaczy to, że możesz wstać bez trudu; ile radości przynosi jazda rowerem i skoki na trampolinie.

Ten Tata daje przykład, jak dbać o żonę i dzieci. Chociaż to on potrzebuje szczególnych udogodnień, wciąż najpierw myśli o tym, czy im niczego nie brakuje.

Ten Tata rozwija kreatywność. Zawsze znajdzie sposób na to, jak zastąpić siłę mięśni sprytem i pomysłowością.

Ten tata to przykład pokory i cierpliwości. Wyobrażasz sobie nie móc wziąć córki na ręce, a jednak nie przeklinać na czym świat stoi?

Ten Tata uczy dzieci, że problemów nie rozwiązuje się siłą. Zapewnia im poczucie bezpieczeństwa bliskością i zaangażowaniem.

Takiego Tatę mają moje dzieci. Najlepszego jakiego mogłam dla nich wymarzyć.

Ten Tata zawstydza leni zalegających na kanapie. I jeśli Ty do nich należysz, rusz się. Doceń łatwość z jaką możesz to zrobić. Bierz dzieciaki i szoruj do parku.

Zdjęcie pochodzi z Pixabay.com

Podziel się
 • www.gabistworkowo.pl

  Po prostu wspaniały tata 🙂

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   🙂

 • http://www.bycblizej.pl/ Anita JR

  Iza, dziękuję za ten tekst. Pozdrawiam Was ciepło, a Tego Tatę to już pozdrów szczególnie od dawnej koleżanki z pracy 🙂

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Dziękujemy!:)

 • http://www.dzieciowo.pl/ Krusz.

  Bardzo piękny wpis!

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Miło mi!

 • Aneta

  Iza, piekny tekst 🙂 może komuś oczy otworzy… Nasz tata też kiedyś nie mógł zrobić wielu rzeczy, mimo że jest osobą pelnosprawna wiec choć w niewielkim ułamku rozumiem waszą sytuację. Silny człowiek z tego waszego taty i każdemu dziecku by się taki przydał 🙂

  • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

   Dziękuję:)

Polub Elementarz

Hurra chcesz mnie polubić
Hurra chcesz mnie polubić
INSTAGRAM

Chmurka

cesarskie cięcie; cesarka; znieczulenie podpajęczynówkowe; co robić z dzieckiem czym zająć dziecko w podróży; podróż z dzieckiem dogoterapia; kynoterapia; terapia autyzmu; pies terapeuta domowa mielonka tyrolska; mielonka z szynkowara dziewczynka bawi się autami; równościowe przedszkole gotowanie dla bliźniąt gotowanie dla niemowlaka instagram jak ubrać dziecko; czy wychodzić na dwór jak jest zimno; mon petit bleu; bandanka dla dziecka jak wykąpać bliźniaki jak wyrwać mleczaka kąpiel bliźniąt karmienie bliźniaków; bliźniaki na piersi karmienie w kościele; papież o karmieniu piersią kolka niemowlęca; sposoby na kolkę; sab simplex; biały szum kraina mlekiem i miłością płynąca; fotografie mam karmiących książki mojego dzieciństwa; konkurs książkowy niebanalny prezent; prezent dla babci; prezent dla dziadka niepełnosprawny tata padam na twarz Rbecca Eckler recenzja pamiątki z dzieciństwa pasztet dla niemowlaka; pasztet dla dziecka; domowa vegeta pierwsza zupka placek drożdżowy bez wyrabiania; ciasto drożdżowe bez zagniatania Polisport Wallaby Evolution Poród bliźniaczy prezent dla dwulatka; prezent na 2 urodziny przygotowanie na przyjście rodzeństwa recenzja; Dziewczyny z Powstania; Powstanie Warszawskie rozszerzanie diety Sala Zabaw w Lublinie; wyniki konkursu sids śmierć w nagrzanym samochodzie spanie z dzieckiem; współspanie; dzielenie snu; bliskość w nocy strzykawka tort urodziny warzywa na balkonie; kreatywne zabawy ekologiczne weleda Wielkanoc zabawki do kąpieli; Lilliputz; Wężowa wyspa; Fisher Price; Hot Wheels; Przyjaciele z wanny zabawne dialogi; dzieci mówią; zapiekanka makaronowa; zapiekanka z cukinią; zapiekanka z łososiem zapiekanka z cukinii; obiad z cukinii; cukinia na kanapki